Trešdiena, 2022. gada 19 . janvāris

Vārda dienas: Alnis, Andulis

  • -A
  • A
  • +A

Ģimenēm

Ģimenei. Videi. Izaugsmei.

Šajā sadaļā piedāvājam aplūkot priekšrocību apkopojumu ģimenēm, kas par savu mājvietu izvēlējušās Babītes novadu.

Babītes novads kā mājvieta – tuvu Rīgai un dabai! Novadā ir 4 pašvaldības izglītības iestādes, kā arī mūzikas skola, bibliotēkas, sporta komplekss ar peldbaseiniem, pirtīm un sporta zālēm, sporta halle, āra futbola laukumi, skeitparki, āra vingrošanas trenažieri, rotaļu laukumi un dažādas citas interešu izglītības un sporta aktivitāšu iespējas.

Tāpat novadā darbojas 3 privātas pirmsskolas izglītības iestādes un 3 starptautiskas skolas. Par kultūras dzīvi novadā rūpējas Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centrs Piņķos un kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”. Novadā darbojas vairāki amatiermākslas kolektīvi. Ģimenēm ar bērniem tiek organizēti tradīciju pasākumi, Ģimeņu svētki, kā arī tiek piedāvātas iespējas apmeklēt viesmākslinieku organizētos kultūras notikumus iekštelpās vai brīvā dabā – teātra izrādes, koncertus, animācijas filmas u.c. Sociālā dienesta un Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centra telpās Sociālā dienesta klientiem tiek organizēti dažādi pasākumi, izglītojoši semināri bērniem un vecākiem. Ik gadu sporta komplekss izsludina pieteikšanos uz bērnu vasaras nometnēm. Brīvajā laikā ikviens var apmeklēt vēsturiskas notikumu vietas, apskates vietas vai vienkārši atpūsties brīvā dabā – mežā vai pie kādas ūdenstilpes. Novada trīs ciemos ir pieejami ģimenes ārstu un zobārstu pakalpojumi, Babītes pagastā ir trīs aptiekas. Novadā dzīvo aptuveni 200 daudzbērnu ģimenes un darbojas nevalstiskā organizācija – daudzbērnu ģimeņu biedrība.

Iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties pašvaldības domes finansiālam atbalstam dažādās dzīves situācijās.

Babītes novada pašvaldības vīzija, kas noteikta Attīstības programmā 2014.–2020. gadam:

Babītes novads kā vienota ģimene draudzīgā vidē”.

Papildu iespējas ģimenēm

Ģimenes dibināšana un svinīgas ceremonijas:

Par atvieglojumiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem:

Babītes novada pašvaldība – viena no konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” (2017) laureātēm 

Infografika “Atbalsts ģimenēm”

Lai sniegtu lielāku valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, pēc ekspertu sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” iniciatīvas šī gada valsts budžetā paredzēti papildus jauni pasākumi vairāk kā 20 miljonu eiro apmērā. Tai skaitā – papildus atbalsts “Pirmā mājokļa programmai”, lai ģimenes ar bērniem varētu  saņemt valsts galvojumu kredītam pirmā mājokļa iegādei vai būvniecībai, palielināts ģimenes valsts pabalsts ģimenēs ar 4 un vairāk bērniņiem un valsts minimālā atbalsta apmērs apgādnieku zaudējušiem bērniem. Lai palielinātu iespēju katram bērniņam augt ģimeniskā vidē, arī tiem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, no 2017. gada tiek būtiski palielināts pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu. Savukārt no 2017. gada 1.jūlija paredzēts piešķirt 25% atlaidi tām daudzbērnu ģimenēm, kas ir “Goda ģimenes kartes” īpašnieki, braukšanai reģionālajā transportā.

Detalizētāk ar pasākumiem un tiem paredzēto finansējumu var iepazīties infografikā.

Atbalsts ģimenēm Sadarbības platforma

Demogrāfisko lietu centrs savu darbību turpina un šajā gadā plāno īpašu uzmanību pievērst pensiju sistēmas pilnveidošanai bērnu vecākiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas saistīti ar ģimeņu atbalstu un bērnu interešu aizsardzību dažādās dzīves jomās.

Jānis Ilgavižs,

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Reģionālās politikas departaments

Reģionālās attīstības plānošanas nodaļa

Vecākais eksperts

Pēdējais atjaunošanas datums: 02/12/2019 18:03
atpakaļ