2018. gada 24 . septembrī

Vārda dienas: Agris, Agrita

  • -A
  • A
  • +A

Grāmatas “Zemdegas gruzd” muzikālie atvēršanas svētki jau 26.septembrī bibliotēkā Piņķos

14.09.2018 11:30
zemdegas gruzd

Aicinām uz Grāmatas “Zemdegas gruzd” atvēršanas svētkiem 26.septembrī plkst.17:00 Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Jūrmalas ielā 14A, Piņķos, Babītes pagastā. Muzikālajos atvēršanas svētkos piedalīsies grāmatas autore, žurnāliste Elita Veidemane un aktrise Raimonda Vazdika. Darbosies grāmatu galds.

Elita Veidemane, grāmatas autore, žurnāliste: Šajā grāmatā – atšķirībā no manas pirmās grāmatas par Eduardu Pāvulu (Latvietis vējā),  – vairāk ir par viņa paša gaitām teātrī un dzīvē. Ticu, ka par Eidi  – kā viņš pats sevi dēvēja un lūdza, lai draugi viņu uzrunā, – var rakstīt vēl un vēl, un katra grāmata būs kā jaunatklājums.. Eduards Pāvuls ir viena no būtiskākajām laikmeta zīmēm, kas ne tikai atklāj latviešu teātraun kino talantu līmeni un neatkārtojamību, bet arī parāda latviešu raksturu – gan lomās, gan ārpus tām. Pāvuls ir patiess, dabisks latvietis: skarbs un mīļi vientiesīgs vienlaikus, paškritisks un reizē pārliecināts par sevi, talantīgs, strādīgs un spītīgs, patriotisks un sentimentāls, konservatīvs un aizdomīgs jauninājumiem, tomēr švītīgs un stilīgs, kad vajadzīgs.

Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”:  “Tautas spēks ir cilvēki. Kā koks sakņojas zemē, tā Latvijas pagastu dzimtas ir tajā ieaugušas, zeldamas un sazarodamās. Tāda ir arī Salas pagasta Pāvulu dzimta, kas izaugusi abos Lielupes krastos – Salā un Jūrmalā.

Eduards Pāvuls dzimis 1929.gada 7.jūlijā, Valteros, sava mūža lielāko daļu dzīvojis Jūrmalā, taču Salas pagasts un Spuņciems ir allaž klātesoši viņa gaitās – ciemošanās pie radiem, balles un reiz arī filmēšana namā, kas tolaik bija Salas pagasta Tautas nams, patlaban – Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži” -, laiva, un makšķere Lielupē vai Babītes ezerā, zemledus zveja Spuņupē vai Varkaļu kanālā..2017.gadā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”atklāta Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde, kurai līdzās atrodas novada vēsturei veltīta vēstures ekspozīcija “Burvju spogulis”. Cilvēki aiziet, bet stāsti paliek…Arī šī grāmata ļauj vēlreiz atdzimt personībām un senām dzīves līnijām, ko nu var iepazīt arī nākamās paaudzes!

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/09/2018 13:37
atpakaļ