Piektdiena, 2020. gada 30 . oktobris

Vārda dienas: Adīna, Nadīna, Ulla

  • -A
  • A
  • +A

Gaidāmas pārmaiņas kapsētu apsaimniekošanā

22.09.2020 10:03

Piņķu ev. – lut. draudzes un Babītes novada pašvaldības domes pārstāvji ir tikušies, lai pārrunātu draudzes īpašumā esošo Piņķu un Annas kapsētu samilzušos apsaimniekošanas jautājumus. Kāds tieši būs situācijas risinājums, vēl nav zināms. Iespējams, ka šīs kapsētas no 2021. gada sākuma pāries pašvaldības īpašumā un apsaimniekošanā.

Kas būtu jāzina Piņķu un Annas kapu kapvietu īpašniekiem? Ir būtiski, ka katram kapvietas īpašniekam ir noslēgts līgums par aprūpē esošajām kapvietām. Tikai un vienīgi līgums ar pašreizējo kapsētu īpašnieku – Piņķu ev.-lut. draudzi –  būs pierādījums tam, ka šī kapvieta pieder attiecīgajai personai. Uz šī līguma pamata piederīgajiem būs atļauts veikt jaunu apbedījumu attiecīgajā ģimenes kapvietā. Patlaban līgumi noslēgti par 844 kapvietām Piņķu kapos. Līgumi vēl nav noslēgti par apmēram 360 kapvietām.  Gadījumā, ja sava laika līguma slēdzējs ir miris, tad līgums ir jāpārslēdz ar kādu no tuviniekiem. Piņķu draudze un kapsētu administrācija aicina kapvietu aprūpētājus – apbedīto tuviniekus – līdz šī gada 30. novembrim ierasties pie kapu administratora Piņķu baznīcā, lai noslēgtu vai pārslēgtu līgumu par kapvietām un nomaksātu ikgadējo maksājumu parādus.

Līguma slēgšanas kārtība. Atbilstoši esošajiem pulcēšanās ierobežojumiem (it īpaši jauna līguma slēgšanas gadījumā, kas prasa apmēram 20 – 30 minūtes), pirms ierašanās pie kapu administratora telefoniski vai epastā lūdzam saskaņot ierašanās laiku.  Pirms kapvietas līguma slēgšanas ir jāaizpilda īpaša anketa, kuru var saņemt arī elektroniskā formā. Anketā ir jānorāda apbedīto dati (vārds, uzvārds, dzimšanas un miršanas dati, radniecība ar līguma slēdzēju, apbedījuma veids), ziņas par līguma slēdzēju un ziņas par vēl vienu līguma slēdzēja tuvinieku. Līguma slēdzējam ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Kapsētas administrators Jānis Amols pieņem Piņķu baznīcas sakristejā Skolas ielā 17 (ieeja pa aizmugures durvīm) šādos laikos:

Otrdienās 12.00 – 16.00;

Trešdienās, ceturtdienās un piektdienās 10.00 – 14.00;

Sestdienās 10.00 – 16.00;

Brīvdienas – svētdiena un pirmdiena.   Tālr. nr. 29642583,  e-pasta adrese:  pinkukapi@gmail.com

Piņķu sv. Jāņa ev.-lut. draudzes valde un kapsētu administrācija

Pēdējais atjaunošanas datums: 22/09/2020 11:11
atpakaļ