Piektdiena, 2020. gada 10 . jūlijs

Vārda dienas: Lija, Olīvija

  • -A
  • A
  • +A

Fotogalerija: ielīgošana Spuņciemā “Jāņuguns”(22.06.2019.)

25.06.2019 14:28

2019. gada 22.jūnijā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” norisinājās ielīgošanas pasākums “Jāņuguns”, kurā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki!

Pasākuma programmu atklāja vērienīga deju izrāde “Čigānmeitēns Ringla”, ar vairāk nekā 80 dejotājiem no Olaines bērnu deju kolektīva “Oļi” un Carnikavas novada bērnu un jauniešu deju kolektīviem “Dālderītis” un “Abi Divi”. Anita un Jānis Precinieki ir ne tikai šo deju kolektīvu vadītāji, bet arī izrādes iestudējuma autori, scenāristi, ierunāto tekstu īpašnieki un scenogrāfi.

Vēlāk skatītāji varēja klausīties Babītes koklētāju ansambļa “Balti” (vadītāja Valda Bagāta) skaistajā līgo koncertā un dziedāt līdzi Jūrmalas teātra uzvedumam, kas tapis par godu Ādolfa Alunāna 170. dzimšanas dienai, Ādolfa Alunāna dziesmu spēlei “Jā, tie bij’ zelta laiki mums”. Tā noslēgumā tika iedegta “Vietvalžu” jāņuguns.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepirkties līgo tirdziņā, uz kuru bija sabraukuši tirgotāji no Latvijas un Lietuvas, piedalīties vainagu pīšanā, vēlāk arī konkursā “Skaistākais vainags”, kā arī kārtīgi izdejoties.

Vēl joprojām uz Jāņu svētkiem ir prieks ietērpties tradicionālos latviešu tērpos, šogad  pasākuma vadītājai, Babītes novada amatierteātra aktrisei Ievai Korsakai, bija iespēja rotāties ar šī apvidus tautas tērpu, kas ir darināts pateicoties mākslinieka Johana Kristofa Broces, kurš 19. gadsimta sākumā ir zīmējis ne tikai Latvijas ainavas, bet arī vietējos iedzīvotājus tradicionālajos tērpos, Pierīgas zemnieces zīmējumam- meitene svītrainos svārkos ar priekšautiņu (tam laikam neierasta detaļa, kas raksturo vāciskās Rīgas tuvumu), ar ap pleciem apņemtu rūtainu lakatu un īpatnēju, turbānveidā sasietu galvassegu.

Vērā ņemams ir arī fakts, ka 1876. gadā, pirmās Atmodas laikā, skolotājs Jānis Vismanis kopā ar jaundibināto Dziedāšanas biedrības kori šajā pašā vietā, Lielupes krastā, sarīkoja pirmos kopīgos zaļumu svētkus un jāņuguns iedegšanu plašākā apkārtnē – pat rīdzinieki esot attapušies tikai dažus gadus vēlāk, jo ziņas par Juglas apkārtnē pirmajiem kopīgi svinētajiem Jāņiem ir tikai 1880. gadā.

Paldies visiem, kuri bija kopā ar mums un vēlreiz paldies pasākuma dalībniekiem!

Tiekamies jau pavisam drīz, 25. augustā, uz “Salas pagasta Sīpolu svētkiem”, kuru tēma būs “Dzintars sīpolos”. Arī šogad būs gadatirgus (tirgotājiem ir iespēja pieteikties līdz 15. augustam, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi – sabine.upeniece@babite.lv (vietu skaits ierobežots), vietējo amatiermākslas kolektīvu koncerti, izstāde, teātra izrādes lieliem un maziem, atrakcijas, radošās darbnīcas, izbraukuma kafejnīca un brīnišķīga atmosfēra!

Tiekamies “Vietvalžos”!

Sabīne Upeniece-Pika

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” kultūras pasākumu organizatore

Foto: Emīls Desjatņikovs

Pēdējais atjaunošanas datums: 26/06/2019 09:27
atpakaļ