Sestdiena, 2019. gada 16 . februāris

Vārda dienas: Džuljeta, Jūlija

  • -A
  • A
  • +A

23. un 26. februārī būs skatāma animācijas filma visai ģimenei ‘’Jēkabs. Mimmi un runājošie suņi”

30.01.2019 12:40
Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

23.februārī plkst.12.00 Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”, Spuņciemā tiks izrādīta animācijas filma visai ģimenei “Jēkabs. Mimmi un runājošie suņi”, 

26.februārī plkst.18.00 filma būs skatāma Kultūrizglītības centrā Jūrmalas ielā 14A, Piņķos. 

Biļetes no 11.februāra pieejamas filmas izrādīšanas vietās. Cena: 1.00 eiro.

Par filmu:

Vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem, runājošu suņu baru un priekšpilsētas glābšanu.

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir viena no Latvijas simtgadei veltītajām filmām, kuru radījusi animācijas studija “Atom Art”.

KINOTEĀTROS VISĀ LATVIJĀ NO 2019. GADA 1. FEBRUĀRA.

Filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – Maskačkā –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas puisēns Jēkabs. Tur pilsētas centra puika iepazīstas ar Maskačkas runājošajiem suņiem un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pakaļdzīšanos. Filma piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas.

Animācijas filmas sižets balstīts labi pazīstamajā latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts” (Neputns, 2013), kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu , kā arī ir izdota angļu valodā (“Dog Town”, FireFly Press, 2018).

Filmas veidotāji:

Režisors: Edmunds Jansons

Scenārija autori: Līga Gaisa, Edmunds Jansons

Māksliniece: Elīna Brasliņa

Galvenais animators: Mārtiņš Dūmiņš

Skaņu režisors: Ģirts Bišs

Komponists: Kšištofs Aleksandrs Jančaks (Polija)

“Runājošo suņu dziesmas” autors: Edgars Šubrovskis

Producente: Sabīne Andersone

Studija: “Atom Art”

Kopproducenti: “Letko” (Polija)

Lomās: Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts,  Māra Liniņa u.c.

Filma top Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sadarbībā ar Polijas animācijas studiju “Letko” un ir saņēmusi  Nacionālā kino centra, Polijas filmu institūta un “Radošā Eiropa” programmas MEDIA finansējumu.

Filmas treileris: https://ej.uz/JMRStreileris

Pēdējais atjaunošanas datums: 31/01/2019 10:16
atpakaļ