Sestdiena, 2021. gada 16 . janvāris

Vārda dienas: Lida, Lidija

  • -A
  • A
  • +A

Domājot par bērnu drošību, mainīta satiksmes organizācija pie Babītes vidusskolas, VIDEO

20.09.2019 15:46

Ar katru gadu skolēnu skaits Babītes vidusskolā pieaug. Pieaug arī satiksmes intensitāte pie skolas, jo arvien vairāk vecāku, īpaši pimo klašu skolēnu vecāki, savus bērnus vēlas nogādāt līdz skolai paši.

Stāvlaukumā pie skolas transporta kustība jau krietnu brīdi tiek organizēta noteiktā veidā, t.i. – vienvirziena apļveida kustībā. Iebraukšana stāvlaukumā iespējama no Jūrmalas ielas un no skolas piebraucamās ielas,  attiecīgi –  arī izbraukšana. Par kustības virzienu vadītājus informē ceļa zīmes un papildus uzkrāsoti marķējumi uz braucamās daļas.

Transporta plūsma organizēta tā, lai vadītāji ātri un raiti viens aiz otra varētu izlaist skolēnus no automašīnas iespējami tuvu skolai. Izlaižot bērnus stāvlaukumā, tie droši var doties uz skolu, lieku reizi nešķērsojot brauktuvi. Arī satiksme netiek kavēta.

Vislielākās nekārtības no rīta vērojamas uz skolas piebraucamās ielas (pie “Latvijas Pasta” nodaļas), kur vecāki ielas vidū apstājas un no automašīnām izlaiž bērnus, tādējādi pilnībā nobloķējot satiksmi.

Domājot par bērnu drošību un vecāku rīta soļa atvieglošanu, ir veiktas dažas būtiskas izmaiņas satiksmes organizācijā uz skolas piebraucamās ielas.

Lūdzam vērst uzmanību!

Ja skolas piebraucamās ielas labajā pusē, braucot virzienā no Jūrmalas ielas (pie stāvlaukuma), iepriekš nedrīkstēja apstāties, lai izlaistu pasažierus, tad tagad to var darīt. Šādā veidā tiek nodrošināta iespēja bērnus izlaist uzreiz uz ietves un tie droši, nešķērsojot braucamo daļu, var doties uz skolu.

Savukārt skolas piebraucamās ielas pretējā pusē (posmā pie “Latvijas Pasta” nodaļas) ir uzstādītas jaunas zīmes, kas aizliedz apstāties un novietot automašīnu  stāvēšanai darba dienās laikā, kad satiksme ir visintensīvākā – no plkst.7.30  līdz 8.30.  Zīmes darbojas tikai norādītajā laika posmā, pārējā laikā apstāties un stāvēt ir atļauts.

Babītes novada pašvaldība aicina vecākus vēlreiz un vēlreiz ar bērniem pārrunāt satiksmes drošības pamatprincipus – gan braucot ar velosipēdu, gad pārvietojoties kājām.  Bērniem  – gājējiem –  izvēlēties pēc iespējas drošāku ceļu uz skolu, pirms tam ar bērnu to izstaigājot un norādot uz vietām, kuras var būt bīstamas. Ja bērni uz skolu dodas kājām, ierādīt viņiem ielas, kur no rītiem satiksme ir mazāk intensīva.

Tāpat lūgums bērniem izskaidrot , kā pareizi šķērsot gājēju pāreju un krustojumu, pastāstīt, ka automašīna nespēj uzreiz apstāties, tāpēc ir jābūt īpaši piesardzīgam. Atgādināt , lai bērns uz ceļa nespēlējas ar mobilo tālruni, nelieto audioierīces, īpaši austiņas.

Bērni, kuri uz skolu no rīta dodas no Rīgas ielas puses jeb no tā sauktās skolotāju mājas puses, aicināti izmantot gājēju celiņu gar skolu nevis iet pa brauktuvi gar kafejnīcu “Gardēžu namiņš”.

Tāpat atgādinām, ka , lai palīdzētu bērniem apgūt jautājumus par drošību uz ceļiem, ikvienam interesentam ir pieejama CSDD bērnu mājaslapa www.berniem.csdd.lv, kurā var apgūt satiksmes pamatprincipus par gājēju, pasažieru un velosipēdistu drošību.

Informāciju apkopoja Māra Mičule,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/09/2019 10:49
atpakaļ