Svētdiena, 2021. gada 24 . janvāris

Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija

  • -A
  • A
  • +A

Bibliotēkā Piņķos apskatāma Daigas Lapānes datorzīmējumu izstāde “Zvaigžņu gaisma”

30.11.2020 14:42

No 30. novembra līdz 4. janvārim bibliotēkā Piņķos (Jūrmalas ielā 14A) apskatāma Daigas Lapānes datorzīmējumu izstāde “Zvaigžņu gaisma”. 

D. Lapāne, izstādes autore: “Katram darbiņam ir sava dziļāka doma, esmu tos radījusi kā sirsnīgu un reizē simboliskus vēstījumus dvēselē tuviem cilvēkiem. Tie ir kā krāsās un līnijās iedegti gaismas mirkļi, ko caurstrāvo lielais Visums ap mums un vēl dziļāks visums ikvienā dvēselē”.

Izstādes autore ir rīdziniece, jau deviņus gadus strādā Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā, kur ir galvenā bibliotekāre.  Pēc izglītības filoloģe,  raksta dzeju, tulko no lietuviešu un atdzejo no grieķu un sengrieķu valodām. Zīmēšana ir viņas vaļasprieks.

Jau no bērnības Daigai tuvas ir zvaigznes. Skolā sapņojusi kļūt par astronomi, taču tikpat vilinoša bijusi liriskā stīga un krāsu ritmi. Dzeja un datorzīmējumi Visuma tematikā publicēti arī gadalaiku izdevumā “Zvaigžņotā Debess” (2012., 2013. g.).

Savulaik darbojusies ar akvareļiem. Datortehnikā Daiga sāka zīmēt 2008. gadā. Līdz šim darbi izstādīti izstādēs Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā, Bulduru Dārzkopības vidusskolā, Preiļu Galvenajā bibliotēkā un šoruden  arī Mērsraga Informācijas centrā.

Bibliotēkas darba laiks šeit.

Pēdējais atjaunošanas datums: 30/11/2020 14:48
atpakaļ