Trešdiena, 2021. gada 14 . aprīlis

Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

  • -A
  • A
  • +A

Bibliotēkā Piņķos aplūkojama tekstilmozaīkas izstāde

04.03.2021 14:47

Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos līdz pat aprīļa beigām aplūkojama Kitijas Strupes gleznu un tekstilmozaīkas izstāde “Ar adatu un otu”.

Ieskats mākslinieces stāstījumā par profesionālo dzīves gājumu:

“Esmu dzimusi 1948.gada 23.martā Rīgā. Jau skolas laikā man patika zīmēt un šūt. Apmeklēju sagatavošanas kursus, lai iestātos Rīgas Lietišķās mākslas skolā apģērbu modelēšanas nodaļā, bet izdarīju citu izvēli. Darba gadi saistīti ar tirdzniecību. Kad beidzu aktīvās darba gaitas, tolaik populārs bija teiciens “Dzīve sākas pēc 60…”. Pievēršanās mākslas nozarei sākās ar to, ka piedalījos Latvijas lauku sieviešu apvienības programmā 2005.-2007.gadam “Komercdarbības veicināšana’’. Tur iepazinu šūšanas veidu – “patchwork” tekstilmozaīkas tehniku. Mācījāmies un dalījāmies pieredzē. Tā kā tā bija starptautiska programma, apmeklējām Norvēģiju, Nīderlandi, Portugāli. Vēlāk turpināju individuāli apgūt prasmes pie lieliskiem pasniedzējiem Aijas Rācenājas, Ainas Muzes u.c. No 2009.gada piedalos izstādēs Latvijā. Mani darbi ceļo uz izstādēm arī ārpus valsts, tajā skaitā uz Apvienoto karalisti “Birmingemas festivālu”, uz Kanādu. Piedalos arī biedrības “Artemisija” organizētajās izstādēs Jūrmalā, Krievijā. Jau vairākus gadus darbojos Latvijas tekstilmozaīkas biedrībā. Šogad aprit 10 gadi, kopš Lapmežciemā tika nodibināta gleznošanas studija O.Gulbes-Ģērmanes vadībā. Esam piedalījušies vairākās izstādēs tuvākajos novados. Dažus gadus vadīju interešu izglītības grupu pieaugušajiem. Arī tagad dalos savās zināšanās un prasmēs ar tiem, kam patīk šis tekstilmākslas veids. Joprojām draudzējos ar abām mūzām – gleznošanu un šūšanu.”

Piņķu bibliotēkā apskatāmā izstāde “Ar adatu un otu” ir mākslinieces ceturtā izstāde. Ievērojot bibliotēkā noteiktos drošības pasākumus, izstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz pat aprīļa beigām.

Izstāde apskatāma arī virtuālā veidā:

 

Uzmanību!

No 22.marta līdz aprīļa beigām Babītes novada pašvaldības bibliotēkās notiks inventarizācija:  grāmatu apmaiņa nenotiks, tās varēs tikai nodot. Lūgums ieplānot lasāmvielas saņemšanu līdz 20.martam.

Ināra Pēteresone,

Babītes novada pašvaldības bibliotēkas bibliotekāre

Pēdējais atjaunošanas datums: 04/03/2021 19:37
atpakaļ