Piektdiena, 2020. gada 05 . jūnijs

Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots

  • -A
  • A
  • +A

Bibliotēka Piņķos aicina uz izstādi “Atskats pagātnē un ieskats Babītes novada tagadnē”

29.05.2019 10:54

No 27.maija Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos aplūkojama novadpētniecības izstāde “Atskats pagātnē un ieskats Babītes novada tagadnē’’. Izstādē iekļauta neliela daļa no iepriekšējās izstādes “Kādreiz un tagad’’, kas sasaucas ar senākas pagātnes notikumiem, kad vēl nebija izveidots Babītes novads. Aplūkojams vēsturnieka M.Mitenberga raksts par mūsu novada grāmatu krātuvju tapšanas vēsturi: “Domājams, ka pirmās grāmatas Babītes pagastā parādījušās 17.gadsimtā, bet pilnīgi drošas ziņas par bibliotēkas esamību saistās ar 19.gadsimta sākumu Heinriha Gotlība Pēša (1817-1849) bibliotēku.’’

Izstādes materiālos atrodamas ziņas par Salas pagasta bibliotēkas pirmsākumiem,  par Babītes pagasta bibliotēku, par Piņķu bibliotēku, par bibliotēku apvienošanu, par Babītes novada pašvaldības bibliotēkas pārcelšanos uz tagadējo ēku Jūrmalas ielā 14A. Izstādes apmeklētāji var iepazīties ar informāciju par Babītes novada uzņēmumiem un uzņēmējiem. Ir ieskats spilgtākajos un nozīmīgākajos desmitgades notikumos, izglītības iestāžu attīstībā, sportā, kultūrā, saimnieciskajā darbībā.

Uz ekrāna tiks demonstrēta virtuālā izstāde “Babītes novadam – 10’’ (skatīt šeit!) kā arī foto no Kultūrizglītības centra pārbūves un piebūves procesiem, un no tā atklāšanas svētkiem.

Izstāde būs aplūkojama visu vasaru. Laipni gaidīti Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Jūrmalas ielā 14A Piņķos!

Ināra Pētersone,

Babītes novada pašvaldības bibliotēkas bibliotekāre

Babītes novadam 10

Pēdējais atjaunošanas datums: 29/05/2019 10:54
atpakaļ