Piektdiena, 2019. gada 19 . jūlijs

Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila

  • -A
  • A
  • +A

Bibliotēkā atklāta trešā Latvijas simtgadei veltītā izstāde no cikla “Tēvzeme Latvijai”

27.12.2018 15:04
5

21. decembrī Babītes novada pašvaldības Bibliotēkā Piņķos atklāta jaunrades centra “Gaisma” dalībnieku radošo darbu izstāde, kas veltīta Latvijas simtgadei. Šī ir trešā izstāde no cikla “Tēvzeme Latvija”, kura izveidota, sadarbojoties ar Babītes novada pašvaldības Bibliotēku Piņķos. Dalībnieces radījušas pielietojamus un dekoratīvus mākslas darbus, apdarinot zīda, kokvilnas un lina audumus.

Visi darbi tapuši pedagoga Vijas Jansones vadībā, izņemot autores Antas Frīdenbergas darbus, kurus autore radījusi mājās. Visas dalībnieces studijā iestājās bez priekšzināšanām. Viss sasniegts, darbojoties Jaunrades centrā “Gaisma”. Autores apguvušas darba kompozīcijas pamatus, dažādas dekorēšanas tehnikas, prasmi ieraudzīt neparasto dabā, iepazinušas ornamentu pārveidošanas iespējas u.c. Liela loma ir līdzdalībai izstādēs un skatēs, kurās nostiprinās prasme vērtēt savus sasniegumus, salīdzinot ar līdzautoru sasniegumu. Ir dota iespēja novērtēt, ka arī citādais var būt mākslinieciski augstvērtīgs. Paplašinās mākslinieciskā izpratne par iespējām, bagātinās pieredze.

Šoreiz autores parāda dažādus retāk izmantotus apģērbu darināšanas veidus un to pielietošanas iespējas – apmetņus, kleitas, dažāda izmēra lakatus, šalles utt.

Rotāšanai izmantoti arī latvju rakstu elementi, pielāgoti mūsdienu tērpiem. Katrs darbs ir unikāls – izgatavots tikai vienā eksemplārā. Visi darbi paliek autorēm, tā bagātinot viņu garderobi un iespējas radīt neparastas dāvanas un pārsteigumus tuviniekiem un draugiem.

JC “Gaisma” vadītāja, tekstilmāksliniece Vija Jansone

Pēdējais atjaunošanas datums: 27/12/2018 15:05
atpakaļ