Svētdiena, 2018. gada 16 . decembris

Vārda dienas: Alvīne

  • -A
  • A
  • +A

Bibliotēkā aizvadīta literāri muzikāla tikšanās

09.03.2018 09:35
7.martā muzikāla tikšanās ar J.Egli un J.Rūci  (1)

7.martā Babītes novada pašvaldības bibliotēkā notika literāri muzikāla tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci un dziesminieci Janu Egli un viņas dēlu – dziesminieku Austrasbērnu – Jāni Rūci. Pasākumā skanēja gan Janas, gan Jāņa komponētās dziesmas ar Janas Egles un citu dzejnieku tekstiem. Autore lasīja dzejoļus no savas pirmās dzejas grāmatas “Dzirdēt noklusēto”, kas ir kopdarbs ar Irinu Trīri. Grāmatā apvienota Janas dzeja un Irinas fotogrāfijas, attēlam papildinot vārdu un otrādi. Vēl skanēja Janas Egles trioletas no sešu autoru trioletu krājuma “Ir robeža starp mums tik smalka”. Pēc autores teiktā, šis bija izaicinājums rakstīt trioletas, kas ir astoņu rindiņu dzejolis, kur striktā secībā atkārtojas rindas. Līdz šim dzejniece bija vairījusies no striktām formām, ļaujot tekstam brīvi plūst. Krājumā ievietotas desmit Janas Egles trioletas ar nosaukumu “Man krūtīs dzīvo putni balti”.
Jana Egle ne tikai raksta dzeju un prozu, bet arī ļoti skaisti dzied. Klātesošos saviļņoja viņas samtainais alts. Duetā ar dēlu tika izdziedātas vairākas dziesmas. Abi jau gadiem piedalās dažādos dziesminieku saietos, kā arī kādreiz dziedāja pie Austras Pumpures. Pasākumā skanēja dziesmas no dziesminieku krājuma “Tur dzimušais”.
Klausītāji jautāja par līdz šim vienīgo iznākušo Janas Egles prozas krājumu “Gaismā” un turpmākajiem autores plāniem. Kā atzina autore, visi stāstu sižeti ir smagi, no reālu personu dzīves, bez izdomājumiem, bet ar gaišu cerību nākotnē. Runājot par nākotnes plāniem, top otrā stāstu grāmata, kas nebūšot tik pesimistiska.
Pasākuma apmeklētāji bija ļoti saviļņoti un gandarīti, un veltīja autorei jaukus pateicības vārdus.

Ināra Pētersone,
Piņķu bibliotēkas bibliotekāre
FOTO: NO BIBLIOTĒKAS ARHĪVA

Pēdējais atjaunošanas datums: 09/03/2018 09:35
atpakaļ