Piektdiena, 2021. gada 18 . jūnijs

Vārda dienas: Alberts, Madis

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]”BALTI” no Pasaules folkloras čempionāta atgriežas ar Zelta medaļu![:]

04.09.2015 14:37

[:lv]

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis „Balti” ar Zelta medaļu, čempiona titulu, šī gada festivāla īpašo balvu, kā arī ar apbalvojumu „Zelta Orfejs” tikko atgriezušies no Bulgārijā notikušā V Pasaules folkloras čempionāta “WORLD FOLK 2015“, ko ar UNESCO atbalstu rīkoja Pasaules un Eiropas Folkloras festivālu asociācijas WAFF un ERAFF.

Čempionāts notika no 20.-30.augustam Bulgārijas pilsētās – Nesebārā, Sunny Beach, Burgasā, Obzorā un Sveti Vlas.

Kopumā čempionātā piedalījās 90 kolektīvi un individuālie dalībnieki, nedaudz vairāk kā 2000 dalībnieku kopumā. Čempionāts notika 9 kategorijās un divās vecuma grupās.

Čempionātā tika pārstāvētas šādas valstis:

Bulgārija, Bosnija un Hercogovina, Ķīna, Horvātija, Gruzija, Indonēzija, Indija, Itālija, Īrija, Irāna, Koreja, Latvija, Malaizija, Mongolija, Moldova, Peru, Polija, Rumānija, Krievija un ASV.

Koklētāju ansamblis BALTI piedalījās folkloras instrumentālo grupu kategorijā ( Folklore Instrumental groups) un ieguva Zelta medaļu, čempionu titulu, Eiropas Folkloras akadēmijas ( EURO FOLK Academy) specbalvu un balvu – ZELTA ORFEJS. Tika nominēts Grand PRIX, taču Absolūtais Grand Prix ieguvējs bija tautas deju ansamblis no Polijas “Poligrodzianie” .

Vēl Latviju čempionātā pārstāvēja tautas deju ansamblis Līksme no Daugavpils un Pastalnieki no Jēkabpils.

Prieks par augsto novērtējumu, taču vēlos piebilst, ka piedalīšanās čempionātā ir neaizmirstams notikums pašiem dalībniekiem, kuri jutās milzīgi Latvijas un sava novada patrioti. Tautas mūzika jau nav salīdzinoši novērtējama, tā ir tik krāsaina un ar prieku baudāma!

Valda Bagāta,

koklētāju ansambļa “Balti” vadītāja

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/04/2017 14:09
atpakaļ