Svētdiena, 2019. gada 26 . maijs

Vārda dienas: Eduards, Edvards, Varis

  • -A
  • A
  • +A

Babītes vidusskolas skolniece Adrija Ruņģe uzstāda jaunu Latvijas rekordu ūdensslēpošanas slalomā

11.10.2018 10:40
Adrija Ruņģe, foto: Jana Vule-Ruņģe.

Aizvadīta 2018. gada ūdensslēpošanas sporta sezona. No Latvijas sportistiem lielākie  panākumi šogad Babītes vidusskolas skolniekiem Adrijai Ruņģei un Tomam Ruņģim. Eiropas un Āfrikas reģiona rangu tabulā Adrija ieņem 6. vietu starp U17 vecuma meitenēm. Uzstādīts jauns Latvijas rekords, kas vienlaicīgi ir arī trešais labākais šā gada rezultāts Eiropā U17 vecuma grupā. Toms Ruņģis ieņem 20. vietu U12 zēnu konkurencē. Anna Puriņa U12 grupā ierindojusies 38.vietā. Pēteris Puriņš U17 grupā ieņem 79. vietu.

Ar lielām cerībām iesākās 2018. gada vasaras sezona. Galvenais 2015. gada Eiropas jauniešu čempiones Adrijas Ruņģes mērķis bija cīņa par medaļām Eiropas jauniešu čempionātā augustā Ukrainā. Tika izstrādāts treniņu un sacensību plāns ar domu labāko sportisko formu sasniegt Eiropas čempionāta laikā. Tika rasta iespēja sporta sezonu iesākt aprīļa sākumā treniņnometnē ASV, Floridā. Maijā bija iespējams pilnvērtīgi trenēties Latvijā. Tas sekmēja labas sportiskās formas sasniegšanu jau vasaras sākumā.

Diemžēl jūnijā sacensībās Baltkrievijā gūtā trauma liedza šos plānus īstenot, traumas sadziedēšanai prasot 1,5 mēnešus.

15-16.09. Canal Cup, Ungārija, Budapešta. 

Adrija Ruņģe uzstādīja jaunu Latvijas rekordu 5.25/55/12 un izcīnīja uzvaru. Sasniegtais rezultāts ir trešais labākais Eiropā U17 meiteņu vecuma  grupā.  Šobrīd Adrija ir absolūtā Latvijas rekordu īpašniece visās vecuma kategorijās – U14, U17, U21, Open.

U12 vecuma grupā zēniem Toms Ruņģis piekāpās grieķu un austriešu sportistiem, izcīnot 3. vietu ar rezultātu 3/52/16, kas ir par 1 punktu sliktāks par Toma personīgo rekordu. Jāuzsver Toma cīņasspars. Treniņa laikā tika piedzīvots sāpīgs kritiens. Tika traumēts celis un elkonis. Ilgu laiku Toms pavadīja ledus kompresēs, kā arī izlaida nākošo treniņu dienu. Pastāvēja iespēja, ka sacensības būs jāizlaiž traumas dēļ. Pārvarot bailes un sāpes, Toms parādīja labāko, ko dotajā situācijā varēja.

Sportisti saka paldies Babītes novada pašvaldībai par sniegto atbalstu!

Gints Ruņģis,

A kategorijas ūdensslēpošanas treneris

Starptautiskās federācijas mājas lapa: http://iwwfed-ea.org/

Sacensību rezultāti: http://iwwfed-ea.org/classic/competitions/2018

Rangu tabula: http://iwwfed-ea.org/classic/rl2018/eame/

Pēdējais atjaunošanas datums: 11/10/2018 10:46
atpakaļ