Trešdiena, 2020. gada 01 . aprīlis

Vārda dienas: Dagne, Dagnis

  • -A
  • A
  • +A

Babītes vidusskolas skolniece Adriāna Anna Arāja ar komandu pirmo reizi Latvijas jāšanas sporta vēsturē pārstāv Latviju Eiropas čempionātā

31.07.2018 08:34

No 8.līdz 15.jūlijam Fontainebleau, Francijā norisinājās Eiropas čempionāts bērniem, junioriem un jaunajiem jātniekiem trīs disciplīnās – šķēršļu pārvarēšanā, iejādē un trīscīņā. Pirmo reizi Latvijas jāšanas sporta vēsturē mūsu valsti Eiropas čempionātā pārstāvēja komanda – trīs četrpadsmit gadus jaunas sportistes startēja šķēršļu pārvarēšanā bērnu konkurencē. 

Tāpat pirmo reizi vēsturē Latvijas jātnieks Eiropas čempionātā izcīnīja godalgu – pirmajā individuālajā kvalifikācijā Magdalēna Pildere ar zirgu Kavallo ieguva ceturto vietu. Čempionātā Latvijas jātnieces startēja piecos maršrutos – izmēģinājuma distancē ar 120 cm augstiem šķēršļiem, pirmajā individuālajā kvalifikācijā (125cm), komandu izcīņā divos hitos (125cm un 125/130cm), kā arī Farewell noslēdzošajā maršrutā jātniekiem, kuri nepiedalījās finālā. Finālam kvalificējās 30 labākie sportiskie pāri no trīs dienu kopvērtējuma. Kopā bērnu konkurencē piedalījās jātnieki no visas Eiropas un divdesmit valstu komandas.

Adriāna Anna Arāja: Esmu gandarīta un priecīga, ka varēju piedalīties ar savu zirgu Conterina augstākā līmeņa sacensībās bērniem. Čempionāts bija sarežģīts lielā un reljefainā laukuma dēļ, kā arī šķēršļu izvietojuma pret pauguriem un no tiem dēļ. Tas bija izaicinājums gan man, gan manam zirgam, bet mēs nostartējām veiksmīgi. Tā bija neatsverama pieredze un gods pārstāvēt Latviju tāda mēroga sacensībās kopā ar tik daudz dalībniekiem no dažādām Eiropas valstīm. Čempionātā daudz vēroju citu dalībnieku jāšanas stilu un sadarbību ar zirgu. Vēlos pateikt paldies Latvijas Jātnieku federācijai un tās prezidentam Agrim Blauam par uzticēšanos man, un to, ka deva iespēju piedalīties Eiropas čempionātā. Esmu pateicīga savai trenerei Katei Ansonei par ieguldīto darbu treniņos un Ģirtam Bricim par atbalstu, kā arī par Conterinas izveidošanu par sporta zirgu, kuru mana ģimene no Ģirta  iegādājās pirms pāris gadiem. Liels paldies manai ģimenei par lielo atbalstu!

Komandas pārstāve Kate Ansone: Mēs kā komanda esam gandarīti un lepni par savu sniegumu visaugstākā līmeņa turnīrā, kāds vien iespējams bērniem līdz 14 gadu vecumam konkūrā. Meitenes labi tika galā ar psiholoģisko un fizisko spriedzi. Sportistēm iepriekš nebija pieredzes ar tik lieliem un reljefainiem laukumiem un attiecīgajām laika normām. Papildus grūtības pakāpi palielināja arī ļoti karstā Francijas saule un tas, ka zirgiem nācās startēt četras dienas pēc kārtas. Maršrutlicējs katrā maršrutā izmantoja laukumu pilnībā, distances tika veidotas ritmiski jājamas uz priekšu, sistēmas bija platas un gandrīz visi okseri maksimālā pieļaujamā platumā. Pie tehniskiem elementiem jāmin tas, ka sistēmas un okseri bieži tika likti pret kalnu, bet vertikālie šķēršļi no kalna, pie tam viltīgi variējot ar šķēršļu izskatu un krāsu. No jātniekiem dzirdēju salīdzinājumu, ka zirgam lēkšojot no kalna uz vertikālo šķērsli esot sajūta, it kā ragavas skrietu no kalna. Laukumā tika ļauts atrasties tikai vienam jātniekam un tikko pāris ienāk, tiek dots zvans. Līdz ar to nebija gandrīz nekādas iespējas tik milzīgā platībā zirgam parādīt šķēršļus. Čempionātā Latviju pamanīja, sajutām ļoti lielu cieņu par uzdrīkstēšanos atvest uz sacensībām bērnu komandu un par komandas labo sniegumu. Sacensību galvenā tiesnese, kā arī vairāku valstu izlašu galvenie treneri mūs uzmeklēja, lai izteiktu atbalstu un dotu padomus. Galvenā stjuarte sniedza specifiskus ieteikumus, ko darīt, lai mūsu zirgi Francijas klimatā justos komfortabli. Šī draudzīgā attieksme no kolēģiem un pieredzējušākām valstīm ļāva mums izbaudīt čempionātu un savu sniegumu visā pilnībā. Man šķiet, ka meitenes tikai mazliet vēlāk sāks tā īsti apzināties, kādu varoņdarbu ir paveikušas, jo šobrīd vēl atrodas čempionāta iespaidā. Es lepojos ar Adriānas, Magdalēnas un Madaras treneriem un vecākiem, jo neviens sportists nevar izaugt un attīstīties bez šo svarīgo cilvēku atbalsta un profesionalitātes. Es ceru, ka mums būs izdevies iedvesmot Latvijā arī citus bērnus, jauniešus, trenerus un vecākus! Ticiet un Jums izdosies! Komandas vārdā paldies LJF prezidentam Agrim Blauam, Babītes novada pašvaldības domei, līdzjutējiem un atbalstītājiem!

Komandas pārstāve Kate Ansone

Pēdējais atjaunošanas datums: 31/07/2018 08:57
atpakaļ