Pirmdiena, 2021. gada 25 . oktobris

Vārda dienas: Beatrise, Beāte

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novadam savs zīmols!

15.11.2017 08:33

Jau vēstījām, ka šogad Babītes novada pašvaldība izstrādāja vizuālās identitātes rokasgrāmatu, kurā galvenais vadmotīvs ir Babītes novada logo un sauklis – Babītes novada pašvaldības domē apstiprināts 2017. gada 24. maijā. Līdz ar to par Babītes novada un pašvaldības atpazīstamību rūpējas divi grafiskie elementi:

  • ģerbonis, kas ir viens no Babītes novada simbolikas elementiem (kopā ar novada karogu), un turpmāk tā lietošana būs saistīta tieši ar Babītes novada pašvaldības institūciju darbu;
  • logo un sauklis, kas ir Babītes novada zīmols, ko var lietot arī fiziskas un juridiskas personas pašvaldības izdoto normatīvo aktu noteiktajā kārtībā.

Babītes novada vizuālās identitātes rokasgrāmata 

Tas ir dokuments (skatīt šeit >.), kas ietver informāciju par novada grafiskās identitātes elementu pielietojumu, atspoguļo logo vēstījumu, krāsu versijas, logo pielietošanas nosacījumus un aizliegumus, burtu fontus, ko izmantot un kā pielietot dažādos materiālos, tāpat arī rokasgrāmatā var iepazīties ar dažādiem no logo atvasinātiem elementiem un simboliem, ko turpmāk varēs izmantot dizaina darbos – iespieddarbos un digitālajā vidē. Vizuālās identitātes rokasgrāmata nosaka arī gadījumus, kad un kā pareizi lietot logo krāsaino un vienkrāsainās versijas, uz kādiem foniem logo ieteicams lietot, un uz kādiem foniem to darīt ir aizliegts. Parādīti arī izmantošanas piemēri.

Ikvienam, kurš vēlas izmantot novada logo, ir jāievēro vizuālās identitātes rokasgrāmatā noteiktās vadlīnijas, kā arī Babītes novada pašvaldības 27.09.2017. saistošie noteikumi Nr. 11. “Par Babītes novada zīmola izmantošanu”. Minētajā dokumentā ir norādītas logo izmantošanas iespējas un ierobežojumi, piemēram, kādām precēm un pakalpojumiem ļauts izmantot Babītes novada logo un kas jādara, lai varētu saņemt logo izmantošanas atļauju, gadījumos, kad tā ir nepieciešama.

Logo skaidrojums

Babītes novada logo ir attēlots stilizēts B burts (atbilstoši pirmajam novada nosaukuma burtam), kas sastāv no trim dažādās burta formās veidotām līnijām zaļā, sarkanā un pelēkā krāsā (tās ir Babītes novada ģerboņa krāsas), kā arī no vārdiem “Babītes novads”. Grafiskā zīme iezīmē novada saukļa “Ģimenei. Videi. Izaugsmei” vēstījumu – katrs burts, tā forma un krāsa, atbilst vienam no saukļa vārdiem. Logo var lietot gan ar saukli, gan bez tā. Arī logo izkārtojums var būt vai nu vertikāls, vai horizontāls.

Babītes novada grafiskās zīmes pamatā stilizēto B burtu izkārtojums (sakļaušanās vienā punktā kā kodolā – Babītes novadā, izplešanās trīs dažādās dimensijās), krāsas un iekļautās vērtības saskan ar Babītes novada attīstības programmas 2014. – 2020. gadam vīziju “Babītes novads kā vienota ģimene draudzīgā. vidē”

Izmaiņas normatīvajos aktos

2017. gada 15. novembrī stājas spēkā jauni normatīvie akti: Babītes novada pašvaldības 27.09.2017. saistošie noteikumi Nr. 11. “Par Babītes novada zīmola izmantošanu” un saistošie noteikumi Nr. 10 “Par grozījumiem Babītes novada pašvaldības 24.10.2012. saistošajos noteikumos Nr.21 “Par Babītes novada simboliku””. Tā kā turpmāk ģerboņa izmantošana ārpus Babītes novada pašvaldības institūciju darba nav paredzēta, Babītes novada simbolikas komisija tiek likvidēta.

Babītes novada vizuālās identitātes rokasgrāmatas izmantošana jau ir uzsākta, un tajā iekļautie norādījumi turpinās īstenoties dzīvē.

Plašāka informācija par Babītes novada zīmolu un Babītes novada vizuālās identitātes rokasgrāmata pieejama mājaslapā www.babite.lv: sadaļas “NOVADS” apakšlapā – “NOVADA ZĪMOLS”.

Ilze Aizsila,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 29/12/2017 08:51
atpakaļ