Trešdiena, 2021. gada 14 . aprīlis

Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Babītes novada sportiste – Eiropas čempione ūdensslēpošanā[:]

14.09.2015 15:01

[:lv]8.augustā Babītes novada sportiste Adrija Ruņģe, uzstādot Latvijas rekordu U-14 grupā, izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā ūdensslēpošanā Itālijā. Šī ir pirmā medaļa ūdensslēpošanā, kas Latvijai izcīnīta neatkarīgās Latvijas laikā.

Adrija Runge

Par sacensību norisi un Adrijas startiem stāsta treneris Gints Ruņģis:

“Sacensībās piedalījās 124 labākie sportisti no 22 valstīm, kas aizvadīja piecas spraigas cīņas dienas. U-14 slaloma grupas meitenes tika sadalītas trīs grupās pēc sportistu kvalifikācijas. Tā kā Adrija tiesības startēt Eiropas čempionātā jau bija izcīnījusi pagājušajā gadā, viņa tika iedalīta stiprākajā grupā. Par īstu drāmu izvērtās priekšsacīkstes. Adrija Ruņģe uzrādīja šīs sezonas sliktāko rezultātu, apbraucot 0,5 bojas ar 14 m garu trosi, kutera ātrumam esot 55km/h. Izskatījās, ka mūsu sezonas līdere, kura pamatoti var cīnīties ar stiprākajām Eiropas meitenēm, šoreiz ir zaudējusi. Tomēr notika neticamais. Adrija uzrādīja vienādu rezultātu ar Itālijas sportisti, un tālāk viņām jāsacenšas par pēdējo – 12.ceļazīmi uz finālu. Pirmā startēja Adrija un uzrādīja savu ierasto rezultātu 2/55/13, tādējādi tika finālā kā pēdējā dalībniece ar vissliktāko rezultātu. 8.augustā notika fināla braucieni, kuros piedalījās 12 spēcīgākās sportistes. Pirmā startēja Adrija, uzstādot jaunu Latvijas rekordu U-14 grupā – 3,5/55/13m, kas, izrādās, ir pietiekami, lai izcīnītu Eiropas čempionāta zelta medaļu. Jāpiebilst, ka Adrijas māsīca Megija Ruņģe izcīnīja 10. vietu, kas arī ir ļoti augsts sasniegums.”

Sportisti saka paldies Babītes novada pašvaldībai par sniegto atbalstu.

Uzziņai:

Trīs personīgie rekordi, trīs Latvijas U-14 grupas rekordi, zelta medaļa Eiropas čempionātā Romā, Latvijas čempionāta sudrabs U-17 grupā, Lietuvas čempionāta sudrabs Open grupā, 3.vieta Eiropas un Āfrikas konferences rangu tabulā slalomā U-14 vecuma grupā – tāda ir Babītes novada sportistes Adrijas Ruņģes šī gada ūdensslēpošanas bilance.

Adrija Ruņģe ūdensslēpošanā trenējas no 6 gadu vecuma.

Adrijas fināla brauciens online:

no 1:36:24 līdz 2:44:30

Foto no Adrijas personīgā arhīva[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/04/2017 14:08
atpakaļ