Trešdiena, 2021. gada 14 . aprīlis

Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novada pašvaldības domes vadība ar VARAM ministru pārrunā novadam aktuālus jautājumus

07.04.2021 19:59

7.aprīlī darba vizītē Babītes novadu apmeklēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) ministrs Artūrs Toms Plešs. Tiekoties ar Babītes pašvaldības domes priekšsēdētāju Aivaru Osīti, vietnieci Darju Cvetkovu un Attīstības daļas vadītāju Veldzi Liepu, tika apspriesti jautājumi par turpmāko ūdenssaimniecības pakalpojuma organizēšanu, pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību un citām aktualitātēm. 

Tikšanās laikā, apmeklējot Babītes ezeru (teritorijā pie uzņēmuma “LABIE KOKI”), tika pārrunāti Babītes ezera uzmērīšanas un apsaimniekošanas plāna izstrādes jautājumi. Ņemot vērā to, ka pandēmijas ietekmē ir četrkāršojies dažādu dabas taku apmeklētāju skaits, abas puses bija vienisprātis, ka būtiski ir sakārtot Babītes ezera pieejamības jautājumus, tostarp aktualizējot skatu torņu izveidi, dabas taku un veloceliņu izveidi. Lai to uzsāktu, ir nepieciešams veikt vismaz daļu Babītes ezera krasta uzmērīšanas darbus. “Labie Koki” īpašnieks Edgars Neilands uzvēra, ka iedzīvotājiem arī svarīga ir peldvietu izveide, plānojot tās tā, lai netraucētu putnu ligzdošanai un ņemot vērā arī bioloģisko daudzveidību.

Savukārt ūdenssaimniecības pakalpojuma organizēšanas jautājumi tika apspriesti kopā ar ciemata “Sīļukalni” biedrības vadītāja piedalīšanos. Ciematā dzīvo aptuveni 44 ģimenes, ūdenssaimniecības pakalpojumus tām patlaban sniedz biedrība. Biedrība vēlas, lai šo pakalpojumu nodrošinātu pašvaldības kapitālsabiedrība “Babītes Siltums”. Sarunas tika virzītas uz līdzšinējās biedrības sarakstes gan ar pašvaldību, gan ar dažādām valsts iestādēm izpēti, lai saprastu līdzšinējās kļūdas un tālāk varētu virzīties uz iespējamu ūdenssaimniecības pakalpojuma nodrošināšanu ciematā. Ministrs uzsvēra, ka VARAM  ir sekojusi līdzi ūdenssaimniecības sakārtošanas jautājumiem Babītes novadā, turpinās to darīt un tās kompetences ietvaros sniegs nepieciešamo atbalstu.

Tāpat, tikšanās darba kārtībā iekļauta tēma par aktuālo sadzīves atkritumu šķirošanā Babītes novadā, kur domes priekšsēdētājs klāstīja problēmas, ar ko pašvaldība saskaras publisko atkritumu šķirošanas punktu uzturēšanā. Sarunā izskanēja aicinājums pamazām no publiskajiem šķirošanas punktiem atteikties, aicinot katru mājsaimniecību atkritumus šķirot savas mājsaimniecības vai daudzdzīvokļu nama ietvaros, tādējādi, liekot arī iedzīvotājiem vairāk piedomāt par to, kur paliek radītie sadzīves atkritumi, ka tikai no katra paša individuālās rīcības atkarīgs, kādā vidē dzīvojam.

Kā tikšanās beigās norādīja A. Toms Plešs, šī bija viņa pirmā klātienes darba vizīte pandēmijas laikā, tiekoties tieši ar pašvaldības pārstāvjiem.

 

Informāciju  apkopoja
Lelde Drozdova-Auzāne,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 08/04/2021 10:52
atpakaļ