Pirmdiena, 2022. gada 24 . janvāris

Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novada jauktais koris MASKA radījuši jaunu ieskaņojumu 1941. gada deportāciju atcerei

14.06.2021 12:02

Pieminot 1941. gada deportācijas, Babītes novada jauktais koris MASKA radījis Vladimira Martinova skaņdarbu “Beatitudes” jaunās skaņās. Tā ieskaņojuma video pirmo reizi izskanējis Babītes novadā, atceres pasākuma “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” ietvaros. Šis skaņdarbs ar Mateja evaņģēlija lūgšanu tekstu latviešu valodā tapis īpaši deportāciju atceres dienai Babītes novadā.

Ideja par V. Martinova skaņdarba atskaņojumu ar tekstu latviešu valodā radās kora MASKA diriģentam un mākslinieciskajam vadītājam Jānim Ozolam.

Šis ir viens no maniem pašiem mīļākajiem kormūzikas skaņdarbiem. Jau kādu laiku biju domājis par veidu, kā piešķirt šai dziesmai vēl papildu dimensiju un, pateicoties Babītes novada lūgumam, šķiet, izdevies radīt ko ļoti skaistu. Priecājos, ka latviešu valoda šim skaņdarbam piestāv. Komponistam ir izcili izdevies mūzikā ietērpt “gaišās skumjas”, tā ir tieši tā sajūta, ko jūtu, domājot par izsūtīšanām”, tā Jānis Ozols.

Jānis Ozols arī atzīst, ka pandēmijas un virtuālo mēģinājumu apstākļos radīt jaunu, kvalitatīvu audioierakstu ir liels izaicinājums. Tajā liels nopelns ir kora vokālajai pedagoģei, komponistei Laurai Jēkabsonei, kura ne tikai rūpējas par koristu vokālo mākslu, bet arī sagatavo tehnisko pamatu, lai attālināti tapušie skaņdarbu ieskaņojumi būtu tikpat labskanīgi kā klātienes izpildījums.

Babītes novada 14. jūnija atceres pasākums ar deportēto personu sarakstu lasījumu un jauktā kora MASKA video pirmatskaņojumu notika “Vietvalžos” – agrākajā Salas pagasta namā, kura priekšā pirms ceļā uz Sibīriju tika sapulcēti tie, kurus izsūtīja no šī pagasta. Video pieejams šeit:

Pateicamies video autoram – Latvijas Dzelzceļa darbiniekam Sergejam Tretjakovam, kurš iemūžinājis sliežu ceļu posmā Lode – Jāņamuiža – Cēsis, un Latvijas Okupācijas muzejam par sadarbību.

Īpaša pateicība Babītes novada pašvaldībai par atbalstu idejas īstenošanai.

 

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra jaukatais koris MASKA

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/06/2021 16:07
atpakaļ