Svētdiena, 2020. gada 31 . maijs

Vārda dienas: Alīda, Jūsma

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novada jauktais koris “MASKA” ceļā uz Japānu un Zviedriju

18.07.2019 09:14

Pēdējie mēneši jauktajam korim “MASKA” aizrit aktīvā un intensīvā darbā, gatavojoties koncertbraucienam uz Japānu un dalībai starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris 2019” Gēteborgā, Zviedrijā.

Japānā koris viesosies divas nedēļas un piedalīsies divos starptautiskos koru konkursos – 35. Starptautiskajā Takarazukas kamerkoru konkursā (Takarazuka Chamber Choir Competition) un 2. Starptautiskajā Tokijas koru konkursā (Tokyo International Choir Competition), kas ir viens no jaunizveidotā Pasaules koru Grand Prix posmiem. Konkursos koris piedalīsies vairākās kategorijās, izpildot dažādu laiku un stila mūziku – no renesances un baroka līdz mūsdienām. Neiztrūkstoši, konkursu programmās iekļauti gan obligātie konkursu skaņdarbi, ko radījuši japāņu komponisti, gan latviešu komponistu – Lauras Jēkabsones, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda darbi un citu autoru opusi, kas izvēlēti atbilstoši konkursu nolikumiem.

Japānā koris “MASKA” sniegs arī solo koncertus -23. jūlijā Nagaokakyo Memoriālajā kultūras centrā (Nagaokakyo Memorial Culture Centre) Kioto pilsētā, uzstājoties koncertsērijā ar tādiem pasaulē atzītiem kolektīviem kā vokālā grupa “The King Singers” no Lielbritānijas, kori “Sofia Vokalensemble” no Zviedrijas un kamerkori “KammerChor Saabrucken” no Vācijas.

Liels prieks būs tikties arī ar Japānas latviešu kori “Gaisma”– gan sniedzot meistarklasi, gan  dziedot solo koncertu Tokijā 24. jūlijā un viesojoties Latvijas Vēstniecībā Japānā.

Savos solo koncertos “MASKA” izpildīs arī daļu no skaņdarbiem, kas šā gada pirmajā pusē ieskaņoti jaunākajā CD – DEDICATION (Veltījums). Diskā iekļauti skaņdarbi, kas veltīti tieši korim “MASKA” – Lauras Jēkabsones, Riharda Zaļupes, Renātes Stivriņas, Jāņa Šipkēvica, Jāņa Ozola, Vītauta Miškina un Pērta Ūsberga opusi. Īpašs prieks un pateicība par iespēju ierakstu ieskaņot Piņku Sv. Jāņa baznīcā.

Tikai uz dienu atgriežoties no Japānas koncertbrauciena Latvijā, koris dosies ceļā uz Gēteborgu, lai pārstāvētu Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris 2019”. Konkursa pirmajā kārtā koris izpildīs Lauras Jēkabsones skaņdarbu “Pērkontēvs”, kas tika komponēts pagājušā vasarā notikušajiem “Dziesmu kariem” un ļāva “MASKAI” iegūt pirmo vietu starp Latvijas labākajiem amatieru koriem. Šā konkursa finālam tiks virzīti trīs kori, un tam koris “MASKA” ir sagatavojis pirmatskaņojumu Lauras Jēkabsones “Nāc, Dieviņi!”. Abi skaņdarbi balstās uz latviešu tautasdziesmām un parāda mūsu kormūzikas daudzveidību.

Kora gaitām konkursā “Eirovīzijas koris 2019” no 1.-4. augustam sekos līdzi un informēs Latvijas Televīzija un konkursa noslēgumu varēs skatīt 3. augusta vakarā.

Aicinām sekot līdzi un atbalstīt kori “MASKA” arī sociālajā vietnē Facebook!

Līga Štrausa, koris “MASKA”

Pēdējais atjaunošanas datums: 07/08/2019 10:38
atpakaļ