Sestdiena, 2019. gada 23 . marts

Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novada jauktā kora “Atskaņa” koncerts “Pavasari gaidot!” 13.aprīlī “Vietvalžos”

07.03.2019 17:55
Atskaņa pavasari gaidot afiša jepg

Babītes novada jauktais koris “Atskaņa”, diriģente Ginta Pētersone, aicina uz koncertu “Pavasari gaidot” Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” 13.aprīlī plkst. 18.00.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Par kori “Atskaņa”: 

Atskaņa

Foto: Māra Mičule,  no kora “Atskaņa” 35 gadu jubilejas koncerta 

Pirmās ziņas par kori Babītes Piņķu muižā datētas ar 1910. gadu, bet Babītes pagasta jauktais koris dibināts 1983. gadā. Kora pirmais diriģents bija Miervaldis Leja. 1985. gadā tā vadību pārņēma Valdis Eglītis. Šajā laikā korim tika dots vārds „Atskaņa”.1992. gadā par kora diriģenti kļūst Ginta Pētersone. Kora skanējumu izkopt palīdzējuši kormeistari: Aivars Krastiņš, Kārlis Rūtentāls, Ilona Eglīte. Kopš 1998. gada šo darbu veic Jānis Ozols un Ralfs Šmīdbergs. Klavieru un ērģeļu pavadījumu spēlē Zaiga Lazdiņa.

Korī dzied dažādu paaudžu un profesiju pārstāvji. Notiek radoša sadarbība ar komponistiem Silviju Silavu, Uģi Pētersonu, Marinu Gribinčiku.

Kora repertuārā ir gan latviešu, gan cittautu autoru skaņdarbi, gan klasika, gan mūsdienu mūzika, gan latviešu, gan citu tautu folklora, a cappella dziedājumi un lielo formu atskaņojumi ar ērģelēm, skaņdarbi ar klavieru un kokļu pavadījumu. Dziedājums dažkārt tiek papildināts ar deju soļiem un intermēdijām.

Koris „Atskaņa” koncertē gan Babītes novadā, gan Latvijā, gan ārzemēs. Koris ir XXI Latvijas Dziesmu svētku finālists (1993.), I Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku diplomands (1995.),

B. Smetanas I Starptautiskā koru konkursa Litomišlā (1994., Čehija) sudraba pakāpes laureāts; starptautiskā koru konkursa „Harmonija 99” Lindenholchauzenā (1999., Vācija) bronzas pakāpes laureāts; III Starptautiskās Koru olimpiādes Brēmenē (2004., Vācija) sudraba un zelta pakāpes diplomu un sudraba medaļas laureāts. V Starptautiskās Koru olimpiādes Grācā (2008., Austrija) sudraba diploma ieguvējs.

Pēdējais atjaunošanas datums: 07/03/2019 17:57
atpakaļ