Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novadā “Eco Baltia vide” rīkotajā akcijā nodotas 6,8 tonnas elektronikas un lielgabarīta atkritumi

30.01.2020 12:24

Babītes novadā šā gada 23.un 24.janvārī notika vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA“Eco Baltia vide” rīkotā tematiskā šķirošanas akcija. Tās laikā novada iedzīvotāji sašķiroja un nodeva tālākai pārstrādei kopā teju 7000 kilogramus nolietotās un mājsaimniecībā vairs nevajadzīgās elektroiekārtas un lielgabarīta atkritumus.

Šī bija šogad pirmā šāda veida šķirošanas akcija Babītes novadā un tajā piedalījās aptuveni 40 mājsaimniecības. Akcijas laikā iedzīvotāji sašķiroja un otrreizējai pārstrādei nodeva nevajadzīgo sadzīves tehniku, tostarp nokalpojušus televizorus, veļas mašīnas, ledusskapjus, kā arī mazo tehniku, piemēram, gludekļus, tosterus un citas elektroniskās iekārtas. Tāpat akcijas laikā “Eco Baltia vide” pieņēma iedzīvotājiem vairs nevajadzīgās mēbeles.

Rūpējoties par iedzīvotāju ērtībām, arī šogad uzņēmums turpinās četras reizes gadā rīkot tematiskās šķirošanas akcijas. Savukārt elektronikas izvešana bez maksas tiks nodrošināta visa gada garumā. Pakalpojumam Babītes novada iedzīvotāji var pieteikties, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu babite@ecobaltiavide.lv. Piesakoties jānorāda nododamās tehnikas veids un precīza adrese, kā arī ēkas stāvs gadījumā, ja nav pieejams lifts un būs nepieciešama nešana, par ko tiek piemērota samaksa. Tāpat uzņēmumu jāinformē, ja ir kādi šķēršļi piekļūt noteiktajai atrašanās vietai. Nododamai tehnikai jābūt neizjauktai un ar visām tai piederošajām sastāvdaļām, piemēram ledusskapja kompresoru un citām būtiskām detaļām.

“Eco Baltia vide” atgādina, ka jebkura elektroiekārta ir bīstamie atkritumi, tāpēc pret to utilizēšanu jāizturas īpaši atbildīgi. Elektroniku, mēbeles un cita veida lielos atkritumus nekādā gadījumā nedrīkst izmest sadzīves atkritumos vai atstāt pie konteineriem. Bezatbildīgi izmesta tehnika var atstāt negatīvu ietekmi gan uz vidi, gan apdraudēt cilvēku veselību.

“Eco Baltia vide” izsaka pateicību Babītes novada iedzīvotājiem par līdzdalību vides ilgtspējas veidošanā, kā arī aicina būt aktīviem un piedalīties šķirošanas akcijās arī turpmāk.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Par atkritumu šķirošanas iespējām ikdienā

Privātmājās

Lai sniegtu iespēju Babītes novada iedzīvotājiem samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu un attiecīgi to apsaimniekošanas izmaksas, SIA “Eco Baltia vide” nodrošina iespēju privātmāju iedzīvotājiem iegādāties par vienreizēju samaksu individuālos atkritumu šķirošanas konteinerus vai somas. Šķiroto atkritumu izvešana tiek nodrošināta bez maksas, atbilstoši grafikam pēc iepriekšējas vienošanās.

Individuālo atkritumu šķirošanas somas:

120l soma:

Izmērs: w60 x h50 cm, sānu ieloces 40 cm;

Biezums: 140 MICR, laminēts wowen PP materiāls;

Iegādes izmaksas: 15,00 EUR/gb bez PVN.

60l soma:

Izmērs: w60 x h50 cm, sānu ieloces 20 cm;

Biezums: 140 MICR, laminēts wowen PP materiāls;

Iegādes izmaksas: 12,00 EUR/gb bez PVN.

Tāpat iedzīvotājiem divas reizes gadā tiek nodrošināta atkritumu konteineru tīrīšana un dezinfekcija. Savukārt, gādājot par nevajadzīgo lielgabarīta atkritumu un elektronikas pareizu utilizēšanu, periodiski tiks organizētas dažādas akcijas.

Publiskie atkritumu šķirošanas punkti

Novada teritorijā šobrīd pieejami 11 dalīto atkritumu šķirošanas punkti vieglajam iepakojumam un stiklam. Vieglajam iepakojumam paredzētajos konteineros (dzeltenā krāsā) drīkst ievietot plastmasas, papīra un metāla iepakojumu. Stiklam paredzētajos konteineros (zaļā krāsā) – stikla pudeles, burkas bez vāciņiem. Stiklam paredzētajos konteineros nedrīkst mest logu stiklus, spoguļu stiklus, porcelāna traukus un keramikas izstrādājumus. Šķirotajam materiālam jābūt tīram – bez ēdienu, dzērienu un citu vielu paliekām.

Nekustamajā īpašumā “Loki”, Piņķos, izvietots tekstila šķirošanas konteiners apaviem, somām, apģērbiem un citiem tekstila izstrādājumiem. Tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros iedzīvotāji tiek aicināti ievietot nevajadzīgos apavus, apģērbus, aizkarus, gultas veļu un citus tekstila izstrādājumus. Konteineros nedrīkst izmest tekstila izstrādājumus, kas izmantoti tīrīšanas darbos, bijuši saskarsmē ar ķīmiskajām vielām (piemēram, autoservisu darbos, būvniecībā) vai ir slapji. Tāpat iedzīvotāji aicināti neizmest neizmazgātu apģērbu un citus atkritumus, lai nesabojātu pārstrādei vai atkārtotai izmantošanai derīgos apģērbus. Vairāk>

 

Adrese Atkritumu veids Piederība
“Loki”, Piņķi iepakojums/stikls/ tekstils Pašvaldības īpašums
Rīgas iela 8, Piņķi, Babītes pagasts iepakojums/stikls Pašvaldības īpašums
Bērzu iela, Babīte, Babītes pagasts iepakojums/stikls Pašvaldības īpašums
Liepu aleja 15A,Babīte, Babītes pagasts iepakojums/stikls Pašvaldības īpašums
Kalna iela 20, Brīvkalni, Babītes pagasts iepakojums/stikls Pašvaldības īpašums
Laimdotas iela 1, Piņķi, Babītes pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums
Annas Sakses iela 1F/8, Priežciems, Babītes pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums
Rožu iela 6, Babīte, Babītes pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums
Sila iela 1, Babīte, Babītes pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums
Ošu iela 1, Mežāres, Babītes pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums
“Papardes”, Spuņciems, Salas pagasts iepakojums/stikls Privātīpašums

 

Nolietotas elektropreces, makulatūru, kartonu, metālu, koku, koka priekšmetus (izņemot dārzu un parku atkritumus, zarus), zāli un lapas iespējams nodot tuvākajā atkritumu šķirošanas laukumā.

Biedrība „Eko line” sadarbībā ar SIA „Meliorators-J” un Pierīgas partnerības „LEADER” programmas ietvaros ir izveidojusi šķiroto atkritumu laukumu, kur ikviens bez maksas var nodot šķirotos un dalīti savāktos atkritumus līdz 1m3.

Šķiroto atkritumu laukums atrodas Atkritumu šķirošanas un pārstrādes kompleksa teritorijā, 4 km no Jaunmārupes, Jūrmalas apvedceļa 23. km.

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes kompleksa teritorijā priekšmetu apmaiņas punktā “Namiņš”  bez maksas iespējams nodot vai iemainīt pret ko citu mēbeles (funkcionējošas, lietojamā stāvoklī;  pieņēmējs novērtē uz vietas), grāmatas, traukus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Turpmākajos gados dalītās vākšanas infrastruktūru plānots attīstīt, katru gadu izveidojot vismaz vienu dalītās vākšanas punktu, tādēļ aicinām zemes īpašniekus, kuri būtu ar mieru savā teritorijā izvietot un uzņemties uzturēt kārtību tajā, iesniegt pašvaldībai savu variantu jaunā dalītās atkritumu vākšanas punkta izveidei.

Lai veiksmīgi varētu attīstīt dalīto atkritumu vākšanas infrastruktūru novadā, aicinām iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret atkritumu šķirošanu un konteineros ievietot atkritumus atbilstoši uz konteineriem izvietotajām vizuālajām norādēm.

Nekādā gadījumā tajos nedrīkst izmest nešķirotus sadzīves atkritumus vai novietot maisus blakus konteineriem, jo tad dalītās atkritumu vākšanas punkti pārtop par vizuāli nepievilcīgiem piegružojuma punktiem, kas būtiski kavē attīstību.

Kāpēc atkritumi ir jāšķiro?

Lai izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanas sistēma Latvijā sekmīgi funkcionētu, ir jāiesaistās ikvienam no mums. Ir daudz veidu, kā varam padarīt mūsu vidi tīrāku, saudzēt resursus un uzlabot savu veselību. Pats vienkāršākais, taču arī pats svarīgākais darbiņš, ko ikdienā ikviens no mums var paveikt, ir atkritumu šķirošana.

Šķirojot atkritumus, mēs atkritumus pārvēršam par vērtīgām otrreizējām izejvielām jaunu izstrādājumu pagatavošanā, taupām dabas resursus, saglabājot naftas produktus, koksni un citus resursus, kā arī ievērojami samazinām ūdens un energoresursu patēriņu, padarām vidi ap sevi skaistāku – bez piegružotām ceļmalām un mežiem, ietaupām vietu atkritumu poligonos, ietaupām savu naudu, jo šķirotos atkritumus savāc un pārstrādā bez maksas, kā arī parādām savu attieksmi, iestājoties par planētas nākotni, lai zaļi un ekoloģiski varētu dzīvot arī mūsu bērni un mazbērni.

Pēdējais atjaunošanas datums: 30/01/2020 12:45
atpakaļ