Svētdiena, 2021. gada 19 . septembris

Vārda dienas: Muntis, Verners

  • -A
  • A
  • +A

Babītes novada ciemu vēsture

2020. gada nogalē vēsturnieku grupa (Inga Sarma, Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece, Mārtiņš Mitenbergs, Latvijas Kara muzeja izglītojošās nodaļas vadītājs, Dace Ulpe, Babītes novada pašvaldības KIC izstāžu zāles vadītāja) pabeidza darbu pie pētījuma par divdesmit deviņu Babītes novada ciemu vēsturi.

Dace Ulpe, Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” Izstāžu zāles vadītāja: “Babītes novada ciemu vēsture ir bagāta, un pētījums devis iespēju novada iedzīvotājiem ieskatīties šajā bagātībā, lai redzētu, ka šeit ir gan vairākus  simtus gadu senu notikumu liecības, gan pēdējā gadsimta pārmaiņu pēdas, kas visas ir vienlīdz nozīmīgas, pētāmas un saglabājamas. [..] Lai veicinātu un stiprinātu lokālpatriotismu, ir vajadzīgas zināšanas un izpratne par vietas vēsturi, par cilvēkiem, kas šeit reiz dzīvojuši, par nozīmīgiem notikumiem un arī par ikdienu, sadzīves un saimniecisko vēsturi, par industriālo mantojumu, izglītības un kultūras dzīvi”.

Koncentrēti Babītes novada ciemu vēstures apraksti lasāmi zemāk. Pētījuma pilnie teksti būs pieejami Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”, Spuņciemā. Būs apskatāmas arī fotogrāfijas – vietas un personības, par kurām stāstīts aprakstos, arī dažādas kartes, kurās atzīmēti ciemi un mājas, kā arī pētījumam izmantotie atmiņu pieraksti.

Piedalies Babītes novada vēstures izpētes projektā arī tu!

Pievienojies www.facebook.com grupai “Babītes novada vēsture bildēs”!

Dalies ar fotouzņēmumiem no saviem arhīviem!

Pēdējais atjaunošanas datums: 01/03/2021 12:01
atpakaļ