Trešdiena, 2022. gada 19 . janvāris

Vārda dienas: Alnis, Andulis

  • -A
  • A
  • +A

Babītē uzstādīti seši āra spēka trenažieri

31.05.2021 08:09

Nekustamajā īpašumā “Babītes ciems – 1”, Babītē, Babītes novadā, izveidota vēl viena labiekārtota vieta aktīvai brīvā laika pavadīšanai ārpus telpām  – ieklāts bruģis, uzstādīti seši āra spēka trenažieri ar maināmu slodzi: roku savēršanai, vilkmei no zemes, roku tricepsiem, spiešanai no krūtīm stāvus, kā arī bicepsu un kāju trenažieri stāvus, izvietotas atkritumu urnas un soliņš.

Projekts realizēts ar mērķi izveidot labiekārtotu, drošu un pieejamu brīvā laika pavadīšanas vietu aktīvai atpūtai novada iedzīvotājiem un viesiem, popularizēt iespēju vingrot ārpus telpām, darbojoties ar augstvērtīgiem, inovatīviem āra spēka trenažieriem, dot iespēju ģimenēm aktīvi atpūsties kopā. Tā kā netālu no topošā āra trenažieru laukuma atrodas smilšu volejbola un strītbola laukumi, kā arī skeitparks, jaunā trenažieru laukuma izveide paplašinās sporta aktivitāšu klāstu šajā apkaimē, palīdzēs veselīgās brīvā laika pavadīšanas nodarbībās iesaistīt neaktīvākos un sociāli izolējušos iedzīvotājus.

Āra spēka trenažieri ir tradicionālo un profesionālo spēka trenažieru iekštelpām apvienojums, tiem pievienotas svaru ripas, kuras ļauj katram pēc saviem ieskatiem izvēlēties sev piemērotāko treniņa slodzi. Uz katras no iekārtām izvietots digitāls kods, kuru aktivizējot ar viedierīci, iespējams noskatīties video lietošanas pamācību.

Pateicoties maināmajai slodzei, āra spēka trenažieri piemēroti lietošanai gan profesionāliem sportistiem, gan iesācējiem, draudzīgi lietošanai arī bērniem.

Projekta kopējās izmaksas – 46 339.84 eiro, kur 13 500.00 eiro – finansējums no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai*. Izpildītājs, saskaņā ar 2021. gada 3. februārī noslēgto līgumu,  – SIA “KULK”. Ekspluatācijā objekts pieņemts 2021. gada 12. maijā.

Pieteikums iesniegts ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam 19.20 pasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” atklāta projektu konkursa 9. kārtā 3.2. rīcībā – “Vietējās teritorijas, t.sk., dabas un kultūras objektu sakārtošana pakalpojumu pieejamībai un sasniedzamībai” ietvaros.

Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes apstiprinājums par finansējuma piešķiršanu projektam „Āra spēka trenažieri Babītē”, iesnieguma Nr. 20-04-AL04-A019.2205-000001 Babītes novada pašvaldība saņemts 2020. gada augustā.

Projekta attiecināmās izmaksas: 15 000 eiro;

Publiskais finansējums: 13 500 eiro;

Projekta kopējās izmaksas: 46 339. 84 eiro;

Atbalsta intensitāte: 90%.

Projekta īstenošanas laiks: no 2020. gada marta līdz 2021. gada augustam.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības „Pierīgas partnerība” mājaslapā un sociālajos portālos.

Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā Babītes novada pašvaldība organizēja elektronisku aptauju, aicinot iedzīvotājus izteikt viedokli par plānoto ieceri. Aptaujā piedalījās 436 respondenti, 424 jeb 97,2% no tiem āra brīvdabas trenažieru uzstādīšanu parkā pie Babītes stacijas uzskatīja par lietderīgu un atbalstāmu iniciatīvu, 12  jeb 2,8% respondenti –  neatbalstīja. Līdzīgi brīvdabas spēka trenažieri 2019. gada rudenī uzstādīti Piņķos, nekustamajā īpašumā “Loki”, tie guvuši lielu popularitāti gan iedzīvotāju, gan viesu vidū.

 

Informāciju sagatavoja Māra Mičule, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 31/05/2021 13:27
atpakaļ