Ceturdiena, 2020. gada 26 . novembris

Vārda dienas: Konrāds, Sebastians

  • -A
  • A
  • +A

Atskats uz Muzeju nakti “Vietvalžos”

03.06.2019 12:15

2019. gada 18. maijā “Vietvalžos” notika jau otrā pēc kārtas Muzeju nakts. Šī pasākuma mērķis visā Eiropā ir veicināt apmeklētāju piesaisti un interesi par muzejiem, izmantojot radošu un netradicionālu pieeju. Šī gada Muzeju nakts tēma Latvijā bija “Tālavas taurētājs”, domājot par varonību, drosmi un uzdrīkstēšanos, galvenokārt no to puses, kuru ieroči ir rakstīts vai runāts vārds, balss, melodija, ota, kino vai foto kamera. “Vietvalžos” īpaša uzmanība tika pievērsa Teātra garam – tā nosaukta arī šajā vakarā atklātā izstāde, kas veltīta teātra spēlēšanas tradīcijām Salas pagastā – pirmo reizi visi eksponētie priekšmeti, fotogrāfijas un dokumenti ir no “Vietvalžu” krājuma, pateicoties Salas pagasta iedzīvotāju aktivitātei un atsaucībai, daloties ar savām personiskajām un ģimeņu relikvijām. Izstāde Radošo prasmju telpā būs apskatāma līdz 20. augustam.

Pasākums tika atklāts ar “Vietvalžu” amatiermākslas kolektīvu koncertu, ko kuplināja šī gada vokālo konkursu “Cālis” un “Cīrulis” laureāti.

Par teātri, kino, aktieriem un režisoriem bija arī jautājumi jau tradicionālajā erudīcijas spēlē “Bīstamāks par gūgli”, kurā kausu un galveno balvu ieguva komanda “Valda un draugi”, kam pērn pietrūka vien pavisam nedaudz līdz uzvarai. Tika izspēlētas arī divas foto orientēšanās sacensības. Vienā, kuras uzdevumi bija veicami nedēļas laikā visa Salas pagasta teritorijā, pārliecinoši uzvarēja komanda “Īpašie”, balvā saņemot mūsu atbalstītāja maizes ceptuves “Lāči” dāvātos kārumus, bet otrā, kas norisinājās pasākuma laikā “Vietvalžos”, dāvanu karti no ūdenssporta centra “Stūris”, kas arī atbalstīja Muzeju nakts pasākumu, uzvarēja Ozolu ģimene. Īpašu veicināšanas balvu saņēma Krišjānis Orbidāns, kas bija gan aktīvs, gan asprātīgs orientēšanās spēles atbilžu meklētājs.

Muzeju nakts pasākumu “Vietvalžos” noslēdza Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” pirmizrāde – K. Čapeka “Kā top izrāde”.

Dace Ulpe

Babītes novada pašvaldības KIC filiāles

Salas pagastā “Vietvalži”

izstāžu zāles vadītāja

Pēdējais atjaunošanas datums: 03/06/2019 12:17
atpakaļ