Svētdiena, 2019. gada 18 . augusts

Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

  • -A
  • A
  • +A

Atbalsti Eduarda Pāvula memoriālo izstādi un kultūrizglītības centra filiāli “Vietvalži” “Kilograms kultūras” ziemas balsojumā

10.01.2019 17:18
1kg_kultūras

Šogad Latvijas Sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” kategorijā “Kultūrvieta” pieteikta arī Eduarda Pāvula memoriālā izstāde un kultūrizglītības centra filiāle “Vietvalži” Salas pagastā, Babītes novadā.

Babītes novadā vienā namā – Vietvalžos – apvienots gan kultūrizglītības centrs, gan slavenā latviešu aktiera Eduarda Pāvula memoriālā izstāde.  Pirms “Vietvalži” 2017. gadā uzsāka darbu, kultūras dzīve Salas pagastā bija panīkusi. Kultūrizglītības centrā bez tradicionālajiem amatiermākslas kolektīviem ir arī izstāžu zāles: E. Pāvulam veltīta ekspozīcija un “Burvju spogulis” – inovatīva digitālā ekspozīcija par novada vēsturi. “Vietvalžos”regulāri notiek kino vakari, arī tikšanās ar rakstniekiem, aktieriem, mūziķiem. Lāčplēša dienā – sadziedāšanās pie ugunskura. Vietējais amatierteātris “Kalambūrs” kļuvis tik populārs, ka jaunajam iestudējumam nepieciešamas papildizrādes un arī tad ir zāle pārpildīta. Šajā namā ļaudis satiekas uz sarunām par kultūru, skatās kino, aizvada laiku hobijos, arī salaulājas un vienkārši bauda mieru meža ielokā.

Skatītāji, klausītāji un interneta lietotāji 2018.gada otrajā pusē “Kilograms kultūras” varēja pieteikt savas iecienītās kultūras baudīšanas vietas. Tika radīta jauna “Kilograms kultūras” kategorija “Kultūrvieta”, un, piesakot vietu, ikviens varēja pastāstīt, ar ko viņu kultūrvieta ir īpaša un kā tā izceļas pārējo vidū.

Latvijas Sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” ziemas balsojumā var nobalsot par kādu no pieteiktajām kultūrvietām. Kultūrvietas balsošanas vietnē sadalītas pa reģioniem, publiskojot arī pieteicēju stāstus par tām. No Rīgas pieteiktas 16 kultūrvietas, no Vidzemes – 13, no Kurzemes – 12, no Latgales – septiņas, bet no Zemgales – 3.

Par ziemas balsojuma dalībniekiem astoņās kategorijās un “Kultūrvietu” līdz 18. janvāra plkst. 23.59 iespējams nobalsot  vienu reizi dienā. Katrā kategorijā divi lielāko balsu skaitu saņēmušie darbi tiks virzīti fināla balsojumam, kas norisināsies no 24. janvāra līdz 2. februārim, savukārt no kategorijas “Kultūrvieta” fināla balsojumā iekļūs piecas vietas – pa vienai no katra Latvijas reģiona.

  • Par Eduarda Pāvula memoriālo izstādi un kultūrizglītības centra filiāli “Vietvalži” Babītes novada Salas pagastā lasi un balso ŠEIT! 

    (Jāizvelas kultūrvieta, tad lapas apakšā – poga “Balsot” un jāievada e-pasts vai jāreģistrējas kādā no sociālajiem tīkliem)

  • Noskaties video par kultūrvietu “Vietvalžos” ŠEIT!

Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 21. janvārī. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 26. februārī. Balvas tiks pasniegtas jau astoto gadu.

Pēdējais atjaunošanas datums: 11/01/2019 12:44
atpakaļ