Otrdiena, 2021. gada 28 . septembris

Vārda dienas: Ādolfs, Ilgonis

  • -A
  • A
  • +A

Āra sporta treniņiem liels pieprasījums, plānoti uzlabojumi sporta aktivitāšu piedāvājumā

12.04.2021 10:48

Ņemot vērā būtiskos ierobežojumus sporta izglītības treniņu norisē pandēmijas laikā, Babītes sporta kompleksa interešu izglītības audzēkņu vecāki ļoti novērtējuši to, ka bērniem tiek nodrošināti sporta pulciņi ārā. Par to liecina arī regulārais treniņu apmeklējums, neraugoties uz mainīgajiem laikapstākļiem ziemas un pavasara periodā.

Babītes sporta komplekss ir veicis visu sporta interešu izglītības audzēkņu vecāku aptauju, lai noskaidrotu gan audzēkņu, gan viņu vecāku attieksmi pret treniņu procesa gaitu un kvalitāti, saņemot agriezenisko saiti turpmākās sporta izglītības pilnveidošanai Babītes novadā.

Aptaujā kopumā tika uzrunāti 20 sporta interešu izglītības treniņu grupu (futbolā, basketbolā, pludmales volejbolā un florbolā) 465 audzēkņu vecāki, no kuriem aptaujā piedalījās 195 (42%).

Apkopojot rezultātus, Babītes sporta kompleksa vadītāja vietniece interešu izglītības jautājumos Sandra Breikša secinājusi,  ka jaunāko grupu audzēkņi (6-12 gadu vecuma grupa) sporta nodarbības izvēlas, ja tās tiek nodrošinātas tuvu dzīvesvietai (33% gadījumu), kā arī tās ir labs brīvā laika pavadīšanas veids pēc mācībām (27%). Savukārt vecāko grupu audzēkņiem izvēle lielākoties saistīta ar  konkrētā sporta veida popularitāti (33%) un arī nav mazsvarīgs tuvums dzīvesvietai (30%).

Zīmīgi, ka 6-12 gadu vecuma grupas bērnu treniņus apmeklē regulāri – 60% gadījumu, tikai 17% pandēmijas dēļ izvēlas nodarbības neapmeklēt. Vecākajā grupā savukārt treniņu apmeklējums ir 65%, 19% tos patlaban neapmeklē.

Vecākiem būtiska šķiet pastiprinātas uzmanības pievēršana bērnu vispārējai fiziskajai sagatavotībai,  un Babītes  sporta kompleksa personāls šīs jomas attīstību redz atsevišķas nodarbības veidolā. Abu vecuma grupu audzēkņiem tāpat ir ļoti svarīga fizioterapeita pieejamība treniņu procesā.

Kopumā Babītes sporta kompleksa sporta interešu izglītības procesa nodrošināšanu vecāki novērtējuši pozitīvi. Neraugoties uz šo vērtējumu, Babītes sporta kompleksa mērķis ir turpināt pilnveidoties un paplašināt piedāvātās iespējas bērniem kvalitatīvi  pavadīt brīvo laiku  un attīstīt individuālās prasmes un iemaņas.

Kā nākamais solis pretim uzlabotam sporta aktivitāšu piedāvājumam ir Babītes sporta kompleksa izstrādātā aptauja visiem novada iedzīvotājiem, kuras rezultāti varētu sniegt ieskatu jomās, pie kā nākotnē vēl jāpiestrādā, plānojot sporta aktivitātes ne tikai bērniem. Aptauju var aizpildīt līdz 30.aprīlim pašvaldības mājaslapā www.babite.lv.

Aptauja par sporta aktivitātēm un sporta infrastruktūras attīstību Babītes novadā (google.com)

Informāciju apkopoja Lelde Drozdova-Auzāne,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 12/04/2021 10:56
atpakaļ