Sestdiena, 2021. gada 16 . janvāris

Vārda dienas: Lida, Lidija

  • -A
  • A
  • +A

Amatierteātris “Kalambūrs” veido krāšņu muzikālu kostīmzrādi “Pelnrušķīte”

19.05.2020 14:20

Neraugoties uz to, ka patlaban valstī ir noteikti ierobežojumi pasākumu rīkošanā, Babītes novada amatierteātra kolektīvs ar cerībām skatās nākotnē un cītīgi darbojas, veidojot krāšņu muzikālu kostīmizrādi visai ģimenei “Pelnrušķīte”, kuras pirmizrāde plānota vasaras izskaņā.

 

Kāpēc “Pelnrušķīte”? Man vienmēr ir patikušas brīnumpasakas, jo šajās pasakās ir labais, ļaunais, naids, mīlestība, skaudība, nesavtība, tāpat kā citas lietas un jūtas, ar kurām sastopamies reālajā pasaulē. Tikai atšķirībā no reālās dzīves pasakās vienmēr uzvar labais un mīlestība. Bieži vien mēs nepamanām to, ka mums apkārt ir krāsaina pasaule, tāpēc pasakas palīdz mums to redzēt košāku. Neskatoties uz to, ka lielākā daļa aktieru teātrī ir pieaugušie, mums visiem patīk pakavēties fantāziju pasaulē un pasakā, šādi nedaudz atgriežoties bērnībā.

Topošā izrāde būs iespēja uz skatuves vienlaicīgi atrasties visiem 14 aktieriem, par ko jau kādu laiku biju sapņojis.

Izrādē būs krāsaini tērpi, kurus uzšūt uzticēju Ivetai Ginterei. Viņa šuva tērpus arī iepriekšējam “Kalambūra” iestudējumam K. Čapeka “Kā top izrāde”. Jau strādājot pie iepriekšējās izrādes, sapratu, ka ar Ivetu ir viegli sastrādāties, jo tikai nedaudz iepazīstinot viņu ar savu domu un vēlamo izrādes atmosfēru, redzēju, ka viņa manu ideju prot krāšņi ietērpt. Butaforijas (kurpes, cepures, rekvizītus u.c.) veido Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece-Pika, kurai palīdz arī citi kolēģi. Izrādās, ka no visikdienišķākajām lietām un priekšmetiem var uztaisīt pasakainas cepures, kurpes un pat saldējumu.

Ļoti nozīmīgs šajā izrādē būs arī muzikālais noformējums, tāpēc ir uzrakstīta oriģinālmūzika un dziesmas, kuru autors ir multimākslinieks Ģirts Alsters ar domubiedriem Intu Mūrnieku un Dāvi Putānu.

Un, protams, kur ir mūzika un dziesmas, turpat arī ir dejas, un tās mums palīdz veidot profesionāls dejotājs Mārtiņš Kagainis.

Neskatoties uz to, ka valstī un visā pasaulē ir ārkārtas stāvoklis, darbs pie izrādes tapšanas turpinās: aktieri mājās apgūst tekstus un mācās dziesmas,  turpinām veidot butaforijas un rekvizītus. Paralēli tam rodas jaunas idejas šim un nākamajiem iestudējumiem. Šī ir ļoti neparasta situācija – rekvizīti, butaforijas, dekorācijas, mūzika un tērpi ir gandrīz gatavi un aktieri zina tekstus, bet pirmizrādes datums vēl nav zināms. Parasti pāris dienas pirms pirmizrādes vēl tiek šūti tērpi, top pēdējās dekorācijas un rekvizīti, bet aktieri vēl mācās tekstus. Šoreiz daudz kas no tā visa jau ir paveikts, kaut gan nenoliedzami vēl ir daudz darba. Ļoti ceram iepriecināt gan bērnus, gan viņu vecākus augusta beigās Salas pagasta “Sīpolu svētkos”, kuriem,  varētu tikt pievienots arī amatierteātru festivāls “Sīpolspēle”, kas bija paredzēts 27. un 28.martā Starptautiskās teātra dienas ietvaros.

Ar nepacietību gaidām, kad drīkstēs atsākties kultūras pasākumu sezona un varēsim kāpt uz skatuves.

Izrādes tēli jaunajos kostīmos. Pāžs jeb jaunais burvis – Māris Zabarovskis (izrādē šo lomu spēlēs Adrians Resars), Pelnrušķīte mājas tērpā – Patrīcija Šalma. Foto: Sabīne Upeniece – Pika

Māris Zabarovskis,

amatierteātra “Kalambūrs” režisors

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 19/05/2020 14:22
atpakaļ