Pirmdiena, 2020. gada 26 . oktobris

Vārda dienas: Amanda, Amanta, Kaiva

  • -A
  • A
  • +A

Aicinām uz brīvdabas kino dienu

16.06.2020 11:08

11.jūlijā Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā „Vietvalži” aicina Babītes novada iedzīvotājus un viesus uz brīvdabas kino dienu „Pāvuls uz ekrāna brīvdabā”. Visu dienu uz brīvdabas ekrāna tiks demonstrētas piecas latviešu kinofilmas ar izcilo aktieri Eduardu Pāvulu kādā no lomām. Brīvdabas kino dienu sāksim ar filmu „Vella kalpi”, kurai šogad aprit 50 gadi.

Šajā dienā tiks atklāts arī nākamais mākslas projekta „Leģendu sargi” vides objekts „Leģenda par Leģendu”, kas simbolizē nostāstus, ko ap sevi rada izcila personība. Paralēli filmu seansiem muzeja telpās varēs iepazīties ar filmu tapšanas vēsturi.

Būs pieejama izbraukuma kafejnīca, kurā varēs iegādāties atspirdzinošus dzērienus, uzkodas un popkornu, no plkst. 12.00 līdz 15.00 – dabas materiālu darbnīcas lieliem un maziem. Skatītāji aicināti ņemt līdzi pledus un saliekamos krēslus sēdēšanai, drošības pēc – arī lietussargu.

Kino dienas laikā būs iespēja piedalīties iedvesmojošā radošā darbnīcā un izveidot rotaslietu vai dekoru no dabas materiāliem, ko varēs ņemt līdzi uz mājām.

Ieeja pasākumā bez maksas, ievērojot visus tā brīža Ministru kabineta noteikumus un sanitāro protokolu.

PROGRAMMA

Plkst. 12.00 spēlfilma „Vella kalpi” (1970)

17.gadsimts Latvijā, zemi pārstaigā zviedru un poļu karaspēks. Rīgas rātes kungi gatavi par labu atlīdzību atdot Rīgas atslēgas jebkurai svešzemju varai, taču trīs draugi Andris, Pēteris un Ērmanis kopā ar draudzenēm Rūtu, Annu un Lēni negrib to pieļaut un mudina Rīgas iedzīvotājus cīnīties.

Plkst. 13.30 spēlfilma „Vella kalpi Vella dzirnavās” (1972)

Diloģijas otrā daļa; tie paši varoņi – Andris, Pēteris, Ērmanis un viņu līgavas – šoreiz nocietinājušies Māras dzirnavās un joprojām cīnās tik veiksmīgi, ka bez mistisku spēku palīdzības tas nebūtu iespējams – tā vismaz uzskata visi tie, kas sauc viņus par vella kalpiem.

Plkst.15.00 spēlfilma „Zvejnieka dēls” (1957)

20.gadsimta 30. gadi Latvijā. Jaunais zvejnieks Oskars Kļava sapņo par jauniem tīkliem, kas palīdzētu iegūt neatkarību no uzpircēja Garozas, bet vecie zvejnieki viņam netic. Brīvdienās ciemā ierodas Oskara mīlestība – bagātā Bandera meita Anita – un Oskara brālis Roberts.

Plkst. 16.40 spēlfilma „Pie bagātās kundzes” (1969)

20.gadsimta 30. gadi Rīgā. Inteliģentais bezdarbnieks Oļģerts Kurmis piepelnās kā ratiņstūmējs un kopā ar savu draugu, klaidoni Frīdi, atrod dažādus nelielus darbiņus pie Kalnkājas kunga, kurš cer tikt ievēlēts Saeimā. Kurmis jūtas atbildīgs arī par jauno meiteni Emmu Kārkls, kura nesen sēdējusi cietumā par sīkām zādzībām. Emma sāk strādāt par kalponi Kalnkāju namā.

Plkst.18.35 NOSKAŅAS KONCERTS

Uzstāsies ģitārists Gints Smukais.

Plkst.19.30 spēlfilma „Ceplis” (1972)

Filma uzņemta pēc Pāvila Rozīša romāna „Ceplis”. 20. gadsimta 20. gadi Latvijā. Uzņēmīgais Edgars Ceplis nodibina akciju sabiedrību, lai no Latvijas māla ražotu ķieģeļus eksportam. Viņa projektā iesaistās daudzi, cerot uz solīto milzu peļņu. Tomēr izrādās, ka Cepļa izvēlētais māls ražošanai nav derīgs. Kamēr neviens to nav uzzinājis, Ceplis ātri savērpj intrigu, un par akciju sabiedrības vadītāju kļūst Nagaiņa znots Sausais.

Sabīne Upeniece-Pika,

Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā „Vietvalži”  kultūras pasākumu organizatore 

Foto: Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā „Vietvalži” arhīvs

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/07/2020 10:31
atpakaļ