Otrdiena, 2020. gada 20 . oktobris

Vārda dienas: Leonīda, Leonīds

  • -A
  • A
  • +A

6.novembrī “Vietvalžos” filmizrāde “Kino un mēs”

13.10.2020 10:32

6.novembrī plkst. 19.00 Kultūrizglītības centra  filiālē “Vietvalži” (“Vietvalžos”, Spuņciemā, Salas pagastā) kino seanss filmizrādei “Kino un mēs”.

Kas notiktu, ja “Mērnieku laiku” Ķenci spēlētu Jānis Skutelis? Ko darītu Andris Keišs, ja viņam būtu jāiemiesojas Gunāra Cilinska ādā? Vai Egonam Dombrovskim izdotos atveidot Kinostudijas leģendāro “bojeviku” režisoru Aloizu Brenču? Trīs Latvijā pazīstami aktieri pievēršas iemīļotajām latviešu padomju filmām, mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā… Komēdija “Kino un mēs” ir mūsdienīgas formas pieteikums – filmizrāde, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Aktieru trijotne ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises, un, izrādās, ka slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu tos mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku. Keišs, Skutelis un Dombrovskis atveido režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus, bet visvairāk – aktierus, iejūtoties filmu “Ezera sonāte”, “Mērnieku laiki” un “Dubultslazds” varoņu lomās. Kāpēc, no mūsdienu skatpunkta raugoties, padomju laiku filmās aktieri spēlē tik savādi un pat pārspīlēti? Filmizrāde piedāvās kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos.

Biļešu cena- 2 eiro. Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā. Personalizētās biļetes (jāiesniedz vārds, uzvārds un telefona numurs) iespējams iegādāties Kultūrizglītības centra  filiālē “Vietvalži” pie administratora no 30.oktobra (norēķinus var veikt tikai skaidrā naudā). Seanss pie galdiņiem vienas mājsaimniecības pārstāvjiem. Līdzi drīkst ņemt nelielu groziņu. Zālē vietu skaits ierobežots. Vairāk informācijas, zvanot uz tālruņa numuru 20001958 vai rakstot uz e-pasta asresi: sabine.upeniece@babite.lv. Pasākuma laikā tiks ievēroti tā brīža MK noteikumi, distancēšanās un sanitārie protokoli.

Sabīne Upeniece-Pika,

Kultūras pasākumu organizatore Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži

Foto: publicitātes foto no izplatītāja

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/10/2020 08:17
atpakaļ