Svētdiena, 2020. gada 26 . janvāris

Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis

 • -A
 • A
 • +A

Animācijas filma visai ģimenei “Projām” 26.janvārī – “Vietvalžos”, 1.februārī – Piņķos

07.01.2020 15:15

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē „Vietvalži” (“Vietvalži” Spuņciems, Salas pagasts) 26. janvārī plkst.12.00 kinoseanss – animācijas filma „Projām”.

Biļetes varēs iegādāties KIC filiālē „Vietvalži” pie administratora. Biļetes cena: bērniem – 2 eiro, pieaugušajiem – 3 eiro.

Kinoseansa dienā darbosies saldumu kafejnīca.

Animācijas filma “Projām” 1.februārī plkst. 16.00 tiks izrādīta arī Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā (Piņkos, Jūrmalas ielā  14A). Biļetes cena 2 eiro.

Par filmu: 

Pilnmetrāžas animācijas filma PROJĀM

Latvijas kino gada sensācija: jauna autora satriecoši panākumi!

Režisors, scenārija autors, mākslinieks un komponists: Gints Zilbalodis,

gads: 2019.,

filmas garums: 1 h 15 min.,

žanrs: piedzīvojumu filma, animācija, fantāzija, ģimenes filma.

Filma nominēta ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars”.

 1. gada nacionālā filmu festivālā “Lielais Kristaps” atzīta par gada labāko animācijas filmu.

Filma šovasar  triumfēja Eiropas  nozīmīgākajā  animācijas festivālā Anesī (Francija) konkursa programmā “Contrechamp” , iegūstot tur galveno balvu.

Filma nominēta “Annie Award “mūzikas balvai Losandželosā ASV līdzās  tādām filmām kā “Ledus sirds 2 “ un “Rotaļlietu stāsts 4”.

Atzinīgas recenzijas par filmu publicētas pasaules nozīmīgākajos kino preses izdevumos “Variety”, ”The Hollywood Reportier”, “Sight and Sound Magazine”. Gints Zilbalodis tiek salīdzināts ar pasaules animācijas dižgaru Hajao Mijadzaki (Japāna, “Gariem līdzi” u.c.)

Anotācija:

Pēc lidmašīnas avārijas galvenais varonis attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, puisis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu — mazu putnēnu.

Skatītāju atsauksmes:

 • “Pārsteidzoša jauna autora veiksme — niansēts, meditatīvs ceļojums, kas aizved mūs projām…” — Dita Rietuma, kino teorētiķe.
 • “Reizē vienkārša un noslēpumaina.” — Jānis Joņevs, rakstnieks.
 • “Atsvaidzinoša road movie žanra interpretācija ar kvalitatīva humora devu.” — Aija Bērziņa, producente“Gints Zilbalodis ir Latvijas animācijas Vāgners.” — Matīss Kaža, režisors.
 • “Ginta Zilbaloža filma “Projām” ir neticami tīrs, jauks kino, ko, manuprāt, visiem ir jāredz, jo tas ir kaut kas tik aizkustinoši, burvīgi unikāls, kā mums ļoti pietrūkst.” — Agnese Logina, Rīgas Kino muzeja kuratore.
 • “Filma vēl pat nebija pusē, kad es sapratu, ka šī ir mana jaunā visu laiku mīļākā latviešu filma.” — Liene Linde, režisore.
 • “”Projām” ir ļoti iedvesmojoša filma. Kinoteātros no 15. novembra, un es ļoti, ļoti ceru, ka to noskatīsies daudzi jo daudzi skatītāji.” — Elīna Reitere, kino zinātniece.
 • “Ceļojums, kas aizkustina un aizrauj.” — Marta Elīna Martinsone, režisore un scenāriju autore.
 • “Vienmēr esmu uzskatījis, ka, ja kāds apgalvo, ka dara visu, tad viņš īsti nedara neko. Gints Zilbalodis ar savu filmu ir trekns izņēmums. BRAVO!” — Ivo Ceplevičs, producents.
Pēdējais atjaunošanas datums: 22/01/2020 16:40
atpakaļ