Sestdiena, 2021. gada 16 . janvāris

Vārda dienas: Lida, Lidija

  • -A
  • A
  • +A

Par administratīvi teritoriālās reformas piedāvājumu Babītes novadam

09.08.2019 08:43

Latvijas Republikas Saeima šā gada 21. martā pieņēma lēmumu „Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu”, lai turpinātu 1998. gadā iesākto administratīvi teritoriālo reformu,  paredzot to īstenot līdz 2021. gadam. Saeima uzdevusi Ministru kabinetam līdz šā gada 1. decembrim izstrādāt konceptuālu ziņojumu par administratīvi teritoriālo iedalījumu, pirms tam veicot konsultācijas ar pašvaldībām saskaņā ar Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5. pantu. Šobrīd izvirzītais administratīvi teritoriālā iedalījuma modelis ir nodots publiskajai apspriešanai. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un ministrs Juris Pūce oficiālo konsultāciju ietvaros jau ir ticies ar visu 114 novadu un pilsētu pašvaldību, kuru administratīvo iedalījumu reforma skar, deputātiem, un šobrīd ir uzsāktas tikšanās ar iedzīvotājiem. Sabiedriskajai apspriešanai piedāvātais Latvijas administratīvi teritoriālā iedalījuma modelis paredz apvienot Babītes novadu un Mārupes novadu, izveidojot Mārupes novadu ar vairāk nekā 30 000 iedzīvotāju un kopējo platību 347 km2.

14. jūnijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem tiekoties ar Babītes un Mārupes novada pašvaldības domes deputātiem, abu novadu pašvaldības pārstāvji pauda viedokli par novadu apvienošanas nelietderīgumu, kā arī to, ka apvienošanai nav nekāda ekonomiska pamatojuma. 7.augustā Babītes novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par atkārtotu savas nostājas paušanu, nosūtot vēstuli VARAM, Ministru prezidentam un Latvijas Republikas 13. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu komisijai.

Ar vēstules saturu var iepazīties šeit > Par administratīvi teritoriālās reformas piedāvājumu Babītes novadam.

Babītes novada pašvaldības domes deputāti aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli un uzdot jautājumus par plānoto administratīvi teritoriālo reformu, zvanot uz VARAM Reformas zvanu centra tālruņa numuru 68 806 999 vai rakstot uz e-pasta adresi reforma@varam.gov.lv.

Pēdējais atjaunošanas datums: 21/08/2019 12:35
atpakaļ