Ceturdiena, 2021. gada 21 . janvāris

Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija

  • -A
  • A
  • +A

22.maijā tautastērpu izstādes atklāšana bibliotēkā Piņķos

22.05.2017 10:18

Tautastērpu izstāde Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos.

Aicinām uz izstādes atklāšanu 2017.gada 22.maijā plkst. 18.00.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā:
pirmdien, otrdien, trešdien 11 – 19
ceturtdien 10 – 18
piektdien 10 – 17
sestdien 10 – 16

Viens no deju kolektīva “Dārta” atbalsta biedrības mērķiem ir komplektēt un veidot tautastērpu kolekciju. Biedrība un deju kolektīvs „Dārta” ar tautastērpiem un to dažādību vēlas iepazīstināt ikvienu interesentu Babītes novadā. Projekta „Pa tautastērpa pēdām” ietvaros Piņķu bibliotēkā ikviens iedzīvotājs varēs apmeklēt tautastērpu izstādi, kurā tiks eksponēti 10 tautastērpu komplekti. Iepazīstot tautastērpus, kas raksturo Latvijas dažādos novadus – Zemgali, Vidzemi, Latgali, Kurzemi un Rīgas apkārtni, izstāde sniegs iespēju gūt padziļinātu interesi un priekšstatu par tautastērpu bagātību un raksturīgākajām etnogrāfiskajām iezīmēm, ņemot vērā, ka tautastērps ir latviešu kultūras identitātes sastāvdaļa, kas veicina kultūras kanona un tradīciju apzināšanos. Tautastērpu parādes mērķis ir sniegt izsmeļošu pārskatu par tautastērpa formām un radīt priekšstatu par atsevišķu tērpu daļu veidu, materiālu, krāsu. Tuvplānā būs saskatāms piegriezums, rakstu kompozīcija, krāsu salikums un latviešu estētiskās gaumes izjūtas veidošanās.

Projekts “Pa tautastērpa pēdām” ir viena no sešām inciatīvām, kam piešķirts Babītes novada pašvaldības līdzfinansējums, piedaloties Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu konkursā “Es esmu Latvija”.

“Pa tautastērpa pēdām” logo sevī ietver vienu no Latvijas populārākajiem Nīcas tautastērpa krāsu salikumiem, skaitļa simts veidolu un tieksmi uz bezgalību. 

Saistītās ziņas

08.05.2017.

Tautastērpu izstāde un izzinošas spēles bērniem Latvijas valsts simtgadei veltīta projekta ietvaros Babītes novadā

Par citiem Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu projektiem Babītes novadā 

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/05/2017 08:21
atpakaļ