2018. gada 21 . jūlijā

Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa

  • -A
  • A
  • +A

No 8.novembra “Vietvalžos” apskatāma tautastērpu izstāde; Piņķos – 14. un 21.novembrī aicina uz semināriem par Latvijas novadu tautastērpiem

08.11.2017 13:27
Pa tautastērpa pēdām - 3

No 8.novembra līdz 30.decembrim Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē “Vietvalži” apskatāma tautastērpu izstāde “Pa tautastērpa pēdām”.

Tautastērpu parādes mērķis ir sniegt izsmeļošu pārskatu par tautastērpa formām un radīt priekšstatu par atsevišķu tērpu daļu veidu, materiālu, krāsu. Izstādē tuvplānā ir skatāmi atšķirīgie tautastērpu piegriezumi, rakstu kompozīcijas, krāsu salikumi un latviešu estētiskās gaumes izjūtas atšķirīgā veidošanās Latvijas novados – Zemgalē, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Rīgas apkārtnē.

14.novembrī plkst. 17.30 I.Ziņģīte dalīsies savā pieredzē un zināšanās par Latgales, Augšzemes un Zemgales reģiona tautastērpiem.

Semināru cikls noslēgsies 21.novembrī plkst. 17.00, kad Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete stāsīs par Kurzemes tērpiem.

Saistītā ziņa:

Ar izglītojošiem semināriem turpināsies Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta “Pa tautastērpa pēdām” aktivitātes

Ieeja bez maksas 

Projekts “Pa tautastērpa pēdām” ir viena no sešām iniciatīvām, kam piešķirts Babītes novada pašvaldības līdzfinansējums, piedaloties Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu konkursā “Es esmu Latvija”.

Pēdējais atjaunošanas datums: 08/11/2017 13:27
atpakaļ