2017. gada 22 . augustā

Vārda dienas: Everts, Rudīte

  • -A
  • A
  • +A

2. septembrī Babītes novadā notiks izstāžu zāles atklāšanas pasākums “SALAS PAGASTS. EDUARDS PĀVULS. SAVĒJAIS”

15.08.2017 14:15
2.septembrī pasākums Vietvalžos

Sestdien, 2. septembrī, pulksten 15.00 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” (Spuņciemā) ar tematisku pasākumu “Salas pagasts. Eduards Pāvuls. Savējais” atklās izstāžu zāli, kas veltīta leģendārajam latviešu aktierim.

Pāvulu dzimta ir viena no senākajām un lielākajām Babītes novada Salas pagastā, un, lai arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu, arī aktiera atdusas vieta ir Salas kapsētā. Izstāde iekārtota kādreizējā pagastmājā, kur E. Pāvuls jaunībā apmeklējis balles, bet 1981. gadā šajā ēkā filmējies televīzijas filmā “Ilgais ceļš kāpās”.  Nākotnē ēkā būs skatāma pagasta un tā dzimtu vēsturei veltīta ekspozīcija, kas patlaban vēl tiek veidota.

Atklāšanas pasākumā 2. septembrī aicināti piedalīties aktieri, kas savulaik bijuši kopā ar E.Pāvulu uz teātra skatuves un filmējušies kino, lai dalītos atmiņās un apliecinātu, ka E. Pāvuls vēl arvien ir savējais. Tāds ir arī atklāšanas pasākuma nosaukums – “Salas pagasts. Eduards Pāvuls. Savējais.” Pasākuma režisors – Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei būs arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E.Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Izstādes telpa (iekārtojusi māksliniece Lilija Dinere) ir uzskatāma par atsevišķu mākslas darbu, kas palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Īpaši interesants objekts ir tēlniecības darbs “Pāvulu dzimtas koks”, kas arī tiks izstādīts šajā pašā telpā.

Eduardam Pāvulam veltītā memoriālā izstāde veidota par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem. Turpmāk gan Salas pagasta iedzīvotājiem, gan viesiem būs iespēja apmeklēt izcilā aktiera piemiņai veltīto izstādi.

Ieeja pasākumā ar ielūgumiem.
Ielūgumi būs pieejami no 28. augusta kultūrizglītības centrā “Vietvalži” – saņemšanai klātienē pie dežuranta: pirmdienās – ceturtdienās no pulksten 10 līdz 18.  Uzmanību – ielūgumu skaits ir ierobežots! Pēc pasākuma – visu septembri kultūrizglītības centrā “Vietvalži” būs iespēja ikvienam apmeklēt izstāžu zāli bez maksas, kā arī izmantot iespēju un noklausīties izstāžu zāles vadītājas stāstījumu par eksponētajiem materiāliem. Bezmaksas ekskursijas  izstāžu zālē pirmajā mēnesī pēc tās atklāšanas tiks organizētas 1x nedēļā.  Precīzāka informācija par pieteikšanos un izstāžu zāles apmeklējuma iespējām sekos mājaslapā www.babite.lv.

Jau ziņots – Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži” atklāta 2017. gadā. Kultūrizglītības centrā Spuņciemā varēs apmeklēt kultūras pasākumus, aplūkot izstādi par Salas pagasta vēsturi un vietējo mākslinieku veidotus darbus.

Informāciju sagatavoja:

Dace Ulpe,
Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles
Salas pagastā “Vietvalži” izstāžu zāles vadītāja

Pasākuma afiša (pdf)

Foto no E.Pāvula ģimenes arhīva:
1. Eduards Pāvuls laivā Lielupē. (Gads un autors nav zināms)
2. Eduards Pāvuls Uģa lomā Gunāra Priedes lugā “Jaunākā brāļa vasara” Dailes teātrī, iestudēja Pēteris Pētersons. (1955. gads, autors nav zināms) 

Pēdējais atjaunošanas datums: 16/08/2017 08:54
atpakaļ