2018. gada 23 . maijā

Vārda dienas: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

  • -A
  • A
  • +A

19.maijā Muzeju nakts pasākuma laikā notiks erudīcijas un asprātības spēle “Bīstamāks par gūgli”; Pieteikšanās līdz 17.maijam

19.04.2018 16:37
IMG_1975

ERUDĪCIJAS UN ASPRĀTĪBAS SPĒLES “BĪSTAMĀKS PAR GŪGLI”

NOLIKUMS

Mērķis:
Spēles gaitā noskaidrot erudītāko un asprātīgāko komandu Salas pagastā, kas pierādījusi savas zināšanas un atjautību, atbildot uz jautājumiem par Latvijas vēsturi, dabu, kultūru, sportu un politiku.

Spēles organizators:
Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži”,

kontaktpersonas –
izstāžu zāles vadītāja Dace Ulpe, dace.ulpe@babite.lv, tālr. 67914921
kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece, sabine.upeniece@babite.lv, tālr. 67914920

Dalībnieki:
Spēlē var piedalīties komanda, kuras dalībnieku skaits ir no trīs līdz pieci dalībnieki. Komandu sastāvu un nosaukumu izvēlas paši komandas dalībnieki. Dalībnieku vecums nav ierobežots, komandu var veidot ģimene, draugu vai domubiedru grupa.

Spēles norises vieta un laiks:
2018. gada 19. maijā no plkst. 20.00 līdz 22.00 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”.

Spēles apraksts:
Spēle notiek vienā kārtā, komandām atrodoties vienā telpā. Uzvarētāja komanda ir tā, kas spēles gaitā sakrājusi lielāko punktu skaitu. Spēli vada moderators, kas skaļi nolasa jautājumus un atbilžu variantus un apstiprina, vai atbilde ir pareiza vai nepareiza. Moderators arī kontrolē atbildei paredzētā laika limita ievērošanu.
Spēles rezultātā balvu (Lielā balva) saņem komanda ar lielāko punktu skaitu.
Organizatori piešķir balvu ģimeniskākajai komandai un veicināšanas balvu asprātīgākajai komandai.

Pieteikšanās:
Pieteikšanās spēlei notiek pa e- pastu: dace.ulpe@babite.lv, vai personiski “Vietvalžos” pie dežuranta. Piesakoties jāpaziņo komandas nosaukums un dalībnieku skaits. Pieteikšanās līdz 2018. gada 17. maijam plkst. 15.00

Spēles noteikumi:
1. Spēle notiek latviešu valodā. Jautājumi tiek rādīti uz ekrāna, moderators tos nolasa skaļi un nosauc komandu, kurai pēc kārtas ir jāatbild uz jautājumu. Katram jautājumam tiek doti 4 atbilžu varianti. Atbildes sagatavošanai tiek dotas 30 sekundes. Moderators kontrolē laiku un apstiprina atbildes pareizību.
2. Komandām ir iespējams izmantot papildiespēju – palīdzību no zāles. Papildiespējas izmantošanas gadījumā par pareizu atbildi komanda saņem puspunktu.
3. Par katru pareizu atbildi komanda saņem vienu punktu.
Nepareizas atbildes gadījumā iespēja atbildēt ir citām komandām, ja tiek sniegta pareizā atbilde, atbildējusī komanda par to saņem puspunktu.
4. Spēlei noslēdzoties organizatori veic punktu skaitīšanu. Vienāda punktu skaita gadījumā notiek zibensturnīrs (3 vai 5 jautājumi) starp komandām ar vienādu punktu skaitu.
5. Spēles laikā dalībniekiem aizliegts izmantot jebkādus papildus uzziņu palīglīdzekļus (grāmatas, mobilos tālruņus, datorus, u.c.).

2018.gada 17. aprīlī
Organizatores Dace Ulpe, Sabīne Upeniece

Par citām 19.maija Muzeju nakts aktivitātēm “Vietvalžos” var uzzināt ŠEIT.

Pēdējais atjaunošanas datums: 19/04/2018 16:39
atpakaļ