2017. gada 18 . novembrī

Vārda dienas: Aleksandrs, Doloresa

  • -A
  • A
  • +A

16.novembrī – filmas “Ievainotais jātnieks” pirmizrāde Piņķos

31.10.2017 17:14
16.11.2017. filma Ievainotais jātnieks

Valsts svētku mēnesī iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas noskatīties Ilonas Brūveres filmu “Ievainotais jātnieks” par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kuram 2018. gadā atzīmējam 130. jubileja.

16.novembrī plkst. 19.00 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā (Jūrmalas ielā 14A, Piņķos) notiks filmas “Ievainotais jātnieks” pirmizrāde.

Ieeja bez maksas. Bezmaksas ieejas biļetes pieejamas Kultūrizglītības centrā no 1.novembra. Uzmanību! 14.novembrī visas bezmaksas ieejas kartes ir izsniegtas! 

Filmas apraksts

Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar tēlnieka Kārļa Zāles 130. jubileju. Savu vīziju par Latvijas valsti viņš ir iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi un tēlniecību redz lielās, spēcīgās līnijās, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanos. Filma seko Brīvības pieminekļa celtniecības procesam un tēlnieka dzīves notikumiem laikā, kad dzimst Latvija, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot  ar  tā brīža ideāliem, izcilām kultūras un mākslas personībām.

Nacionālā pirmizrāde 2017. gada 24. oktobris

Scenārija autore un režisore Ilona Brūvere

Operatore Elīna Bandēna

Mākslinieks Artis Rutks

Vide un kostīmi Ilona Brūvere

Grima māksliniece Baiba Grīna

Skaņu režisors Anrijs Krenbergs

Komponists Ēriks Ešenvalds

Montāžas režisore Ilona Brūvere

Lomās Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks un citi

Producente Ilona Brūvere

Filmas treileris:

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/11/2017 15:57
atpakaļ