Piektdiena, 2021. gada 22 . janvāris

Vārda dienas: Austris

  • -A
  • A
  • +A

14. jūnijā kulinārijas nodarbība “Kā EK pārtikas pakas saturu pārvērst garšīgā maltītē”

04.06.2018 12:01

EK pārtikas un higiēnas pakas var saņemt trūcīgas ģimenes/personas un, sākot ar 2018. gada 1.aprīli, var saņemt arī maznodrošinātas ģimenes/personas ar ienākumiem līdz 188,00 eiro mēnesī! Papildinformācija pa tālruni 66662859 vai personīgi DSPC, Centra ielā 3, Piņķos. Kontaktpersona Inguna Upmane.

Pakas izsniedz:

  • Babītes novada pašvaldības Sociālā dienesta Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā (DSPC) Centra ielā 3, Piņķos, pirmdien – ceturtdien no plkst. 8.30 – 17.00 un piektdienās no plkst. 8.30 – 15.00;
  • “Pīlādzīšos”, Spuņciemā, Salas pagastā, pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 8.30 – 18.00 (pusdienu pārtraukums no 12.15 – 13.00).

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Centra ielā 3, Piņķos, Babītes pagastā

14.jūnijā plkst.14.30

Kulinārijas nodarbība* par to, kā EK pārtikas pakas saturu pārvērst garšīgā maltītē.

  • Praktiski padomi/receptes – kā pagatavot vienkāršu un garšīgu maltīti no pieejamiem produktiem.
  • Praktiska nodarbība; cepsim auzu pārslu cepumus.
  • Degustācija.

Mūsdienās makaronu gatavošana un pasniegšana ir kļuvusi par kulinārijas mākslas nozari. Pasaulē tiek izdotas makaronu enciklopēdijas un dibināti makaronu fanu klubi, kuri kopj un attīsta makaronu ēšanas tradīcijas.

Mazie baltie (un dažkārt arī dzeltenie, sārtie vai melnie) graudiņi ir tik universāli, ka nenopriecāties. No rīsiem var gatavot praktiski visu – gan salātus, zupas, sāļus un saldus ēdienus, pat tortes un pīrādziņu pildījumu. Veiklie austrumnieki no rīsiem māk pagatavot arī makaronus.

Griķi stimulē asinsradi un spēcina organismu. Tie satur daudz dzelzs, tāpēc ieteicami cilvēkiem, kas cieš no anēmijas. Griķos ir daudz celulozes, kas palīdz organismam atbrīvoties no uzkrātajiem sārņiem, dod ātru un ilgstošu sāta sajūtu.

Griķi absorbē cieti, kas uzsūkusies organismā, tāpēc tos ieteicams lietot cilvēkiem ar paaugstinātu cukura līmeni asinīs.

Aicināts ikviens interesents!

* Nodarbība tiek finansēta ar Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākām personām un Latvijas valsts finansētu atbalstu.

Pēdējais atjaunošanas datums: 05/06/2018 11:58
atpakaļ