2018. gada 21 . jūlijā

Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa

  • -A
  • A
  • +A

11. augustā Simtgades zaļumballe Piņķos!

11.07.2018 09:05
Zalumballe_web

11. augustā plkst. 21.00 aicinām uz Simtgades zaļumballi, kas notiks pie Piņķu ūdenskrātuves (Piņķos, Babītes pagastā, Babītes novadā). Spēlēs leģendārā grupa “Credo”, darbosies kafejnīcas.

Ieeja bez maksas. Norises ilgums: no plkst. 21.00 līdz 02.00.

Pasākumu organizē Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrs.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas  ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās  satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā kopienai.

Avots: https://lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-zalumballe/

Norises vietas Latvijā

Zaļumballes - karte

Pēdējais atjaunošanas datums: 16/07/2018 10:45
atpakaļ