Piektdiena, 2020. gada 07 . augusts

Vārda dienas: Alfrēds, Fredis, Madars

  • -A
  • A
  • +A

Ziemassvētku kauju atceres pasākums Antiņu kapsētā (13.01.2017.)

13. janvārī Babītes novadā notika Ziemassvētku kauju atcerei veltīts pasākums Antiņu kapsētā.

Svētbrīdī Antiņu kapsētā Nacionālo bruņoto spēku kapelāns Uģis Brūklene atgādināja, ka Ziemassvētku kaujās piedalījās nepieredzējuši vīri, kuri nebija profesionāļi, tomēr kuri jau tad cienīja savu tēvzemi un upurējās Latvijas labā: „..Kaujās, uzdevumos ejot, pirmo reizi izskanēja vēl neesoša himna „Dievs svētī Latviju!” ..  ..viņi ticēja, ka Dievs grib dod šo teritoriju, šo vietu par latviešiem piederošu. Un Dievs svētīja Latviju, un Dievs deva uzvaru.”

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence rosināja atcerēties:  „Strēlnieki cīnījās par savu tautu, par tautu, kuri gribēja paturēt savu zemi. Un, šīs domas dzīti, Strēlnieku pulki kļuva leģendāri – viņus apskauda, slavēja, arī nīda. Šis bija slavas pilns laiks un arī milzu upuru laiks.” un aicināja nekad neaizmirst šo īpašo vietu – Antiņu kapus. Papildinot iepriekš teikto, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš vēstīja: ”Latviešu strēlnieki ir radījuši spēka, gara marku, kuru jau veselu gadsimtu apskauž daudzi… Mēs jau tagad esam to pierādījuši, ka esam spēcīga tauta.” Atgādināja, ka mums ir spēja, spēks un iespēja pārvarēt grūtības, un uzsvēra, cik svarīga ir pārliecība.

Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Babītes vidusskolas – izglītojamie, Babītes vidusskolas Jaunsardzes vienība. Pasākumu vadīja Edgars Lipors, zalves nodrošināja 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona zemessargi. Godinot tautas varoņus, klātesošie nolika ziedus un aizdedza svecītes pie pieminekļa kaujās kritušajiem.

Pēdējais atjaunošanas datums: 15/01/2018 09:18
atpakaļ