Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

Video: Dienas centra un bibliotēkas atklāšana Babītes ciemā (06.04.2018.)

2018.gada 6. aprīlī, Liepu alejā 17, Babītē, Babītes pagastā, Babītes novadā atklāta Babītes novada pašvaldības Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra filiāle “Babīte” un bibliotēkas filiāle Babītes ciemā.

Stāsta Aiva Grudule, bibliotēkas filiāles Babītes ciemā vadītāja:

“Šodien esam Babītē, Liepu alejā 17, kur nupat atklājām pašvaldības bibliotēkas filiāli un dienas centru. Šodien liels priekš, ka Babītes bibliotēka ir ieguvusi jaunu elpu, jaunu sākumu, pārceļoties uz šo ēku, kur kopā būs divi pašvaldības pakalpojumi. Bibliotēka, iegūstot jaunas telpas, ir tiešām ļoti ieguvusi – no saspiestas nelielas vienas istabiņas Babītē mēs esam ieguvuši telpas, kuras esam varējuši sadalīt dažādās zonās, un, protams, izvietot plašāk mūsu labo krājumu. Manuprāt, liels ieguvums ir tas, ka izdevies krājumu sadalīt divās daļās. Un pirmoreiz Babītē ir nodalījums ar bērnu literatūru, kas ir izmantojams, protams, visai ģimenei kopā. Šeit arī var ērti nokļūt kopā – ar visiem ratiņiem, pieskatīt mazos un tikmēr arī varbūt palasīt kaut ko māmiņām. Blakus ir arī datortelpa ar paplašinātām datorvietām, kur ir brīvi pieejami interneta pakalpojumi un kopēšana, skenēšana, mūsu kataloga izmantošana. Bibliotēkā ir pieejama daiļliteratūra latviešu valodā, krievu valodā, arī nedaudz angļu valodā, preses izdevumi, avīzes, interneta bezmaksas pakalpojumi, tehniskas izdrukas, lasītava uz vietas izmantojama. Liels ieguvums arī Babītes iedzīvotājiem ir tas, ka bibliotēkai pavērsies iespējas rīkot arī izstādes un arī kādu literāru pasākumu, kas iepriekšējo šauro telpu dēļ nebija iespējams. Bibliotēka, sākot no aprīļa, būs atvērta 6 dienas nedēļā. Esiet visi laipni gaidīti vienmēr izmantot bibliotēkas plašos pakalpojumus!”

Stāsta Inese Vismane, Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra sociālā darbiniece:

“Šobrīd mēs atrodamies jaunatklātās ēkas trešā un ceturtajā stāvā. Mēs šeit saimniekosim, šeit būs Babītes novada pašvaldības sociālā dienesta filiāle “Babīte”, dienas centrs. Mūsu jaunajā centrā mēs strādāsim divi sociālie darbinieki. Ikdienā pieņemsim klientus uz konsultācijām, pieņemsim iesniegumus izskatīšanai par sociālajiem pabalstiem, uzklausīsim cilvēkus un mēģināsim atbalstīt un dot padomu grūtajās situācijās. Mūs varēs apmeklēt jebkura vecuma grupas, sākot jau no skolas vecuma līdz senioriem. Mēs šeit varēsim saturīgi pavadīt brīvo laiku, notiks dažādas darbnīcas – mākslas darbnīcas, rokdarbu darbnīcas, tematiskie vakari, pēcpusdienas, tematiskie semināri, būs iespēja spēlēt dažādas galda spēles, kā arī iespēja apgūt datorprasmes. Gada aukstajos mēnešos, sākot no rudens līdz pavasarim, būs iespēja saņemt zupu tiem cilvēkiem, kuriem nav šādu iespēju mājās šobrīd. Savukārt cilvēkiem, kuri ir trūcīgi vai maznodrošināti, viņiem būs iespēja pie mums izmazgāt veļu un ieiet dušā. Mēs esam atvērti un mēs noteikti jūs visus gaidām šeit pie mums jaukajās telpās.

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/04/2018 12:15
atpakaļ