Sestdiena, 2020. gada 04 . jūlijs

Vārda dienas: Benita, Everita, Verita

  • -A
  • A
  • +A

VIDEO: Babītes novads kā vienota ģimene draudzīgā vidē 2016

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu, sveicam Babītes novada iedzīvotājus un viesus ar filmu par Babītes novadu:

Filmā stāstām par šogad novadam nozīmīgākajiem projektiem, atskatāmies uz pasākumiem, rādot novada attīstību mūsdienu perspektīvā.

“Vien pārdesmit kilometru attālumā no Rīgas centra atplaukst skats uz Babītes novada zaļajām ārēm. Par novada atpazīstamību jau izsenis rūpējas Babītes ezers, kas vilina migrējošos putnus kā pienene bites. Putnu rosību novadā var novērot visa gada garumā. Viena no vietām, kur putnu vērošana ir īpaši aizraujoša, ir Cenas tīrelis. Tas laipni aicina dabas mīļotājus nedaudz noslēpumainā un izzinošā pastaigā pa purva laipu. No skatu torņa apmeklētājs var piedzīvot neaizmirstamus mirkļus un, iespējams, pat skaistāko saullēktu un saulrietu, kādu skatiens var notvert Babītes novada teritorijā. Tam līdzināties var vienīgi iegremdēšanās rododendru putekšņos Baltijā vienīgajā specializētajā rododendru audzētavā, kas turklāt arī ir tepat – Babītē.

Līdz ar jaunas identitātes iegūšanu – vīzijas, ģerboņa un karoga veidolā – Babītes novads piedzīvo vērienīgas pārmaiņas: strauji pieaug iedzīvotāju skaits, pārsniedzot jau 10 tūkstošus, aktīvi noris jaunā kultūrizglītības centra darbība, aicinot baudīt pašmāju un viesmākslinieku radītos mākslas darbus. Turklāt drīzumā arī Spuņciemā – topošajā kultūrizglītības centrā – varēs gūt iedvesmu, apmeklējot daudzveidīgus kultūras pasākumus.

Savukārt par sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju dzīves kvalitāti novadā gādā pašvaldības Sociālais dienests, kas ir ieguvis plašākas telpas atsevišķā ēkā Piņķu centrā un apmeklētāju ērtībām piedāvā ne vien speciālistu pakalpojumus, bet arī kultūras un izzinošus pasākumus jaunajā zālē.

Babītes novads pēdējos gados veidojas par neoficiālu starptautiskas izglītības centru, jo pašvaldības izglītības iestāžu piedāvājumu novadā papildina jaunas privātas starptautiskas izglītības iestādes. Jaunākajai paaudzei te ir plašas iespējas izpausties un attīstīties – gan tiem, kam pasaule ir tikko dzimusi, gan tiem, kuri jau zina, ko no tās vēlas. Tāpēc – viens no lielākajiem vasaras notikumiem novadā ir tieši Bērnu svētki, kur novada izglītības iestāžu bērni rāda savas prasmes dejā, dziesmā, sportā un kopā ar vecākiem jautrās noskaņās pavada dienu raibās atrakcijās. Noslēdzot aktīvo vasaras sezonu, septembrī ikvienam savu sportisko varēšanu ir iespēja pārbaudīt jau par tradīciju kļuvušās Babītes novada vasaras sporta spēlēs.

Un arī ikdienā sportisku aktivitāšu cienītājam Babītes novads ir kā paradīze – te var nodoties izjādēm ar zirgiem, attīstīt ūdensslēpošanas prasmes, vērot sporta spēles un trenēties modernā futbola laukumā, iemācīties apsteigt baseina blakusceliņa biedrus, vizināties laivā, spēlēt volejbolu, attīstīt florbola prasmes, piedalīties sacensībās, kā arī pārsteigt sevi, trenējoties gan iekštelpās, gan, izmantojot āra trenažierus. Aktīvo brīvā laika pavadīšanas veidu klāsts ir vēl plašāks. Novadā ir divi skeitparki, plašas teritorijas, kur skriet, soļot, nūjot, slēpot, slidot un braukt ar velosipēdu. Esam lepni, ka Babītes novada sportisti ir atpazīstami ne tikai nacionālā līmenī, bet godalgoti arī pasaulē.

Rosība un dzīvesprieks ir vadmotīvs arī vispārējai novada attīstībai. Jaunais gājēju un velosipēdistu tilts pār Jūrmalas šoseju – ļoti gaidīts un nozīmīgs objekts – tas vieno ciemus un sargā cilvēkus. Tā kā Babītes novads atrodas krustpunktā starp Vidzemi, Zemgali un Kurzemi, novadu par mājvietu izvēlas arvien vairāk ģimeņu, radot iespēju ciematu un dažādu uzņēmējdarbības veidu attīstībai. Ceļu infrastruktūras kvalitātei tiek atvēlēta īpaša uzmanība. Nakts apgaismojuma tīkls novada apdzīvotajās vietās pieaug līdz ar jaunu gājēju celiņu izbūvi. Savukārt velobraucienu cienītājiem Babītes novadā top seši tematiski velomaršruti, kas aicina iepazīt Babītes novadu caur mītisko pagātnes prizmu kūsājošā tagadnē. Tas ir sākums kaut kam jaunam… Te ir, ko piedzīvot, un ir, kur dzīvot. Laipni aicināti mūsu novadā!”

Pēdējais atjaunošanas datums: 01/06/2020 11:19
atpakaļ