Sestdiena, 2020. gada 04 . jūlijs

Vārda dienas: Benita, Everita, Verita

  • -A
  • A
  • +A

Video: “Babītes novadam 10” (1.-8.jūnijs, 2019)

8. jūnijā ar plašu koncertprogrammu un zaļumballi noslēdzās novada desmit gadu jubilejai veltītā svētku nedēļa „Babītes novadam 10”.

2019. gada 1. jūlijā Babītes novadam aprit desmit gadu. Par godu šim notikumam Babītes novada pašvaldības institūcijas kopā ar amatiermākslas kolektīviem organizēja dažādus pasākumus, kas veselu nedēļu – no 1. līdz 8. jūnijam – pulcēja interesentus gan uz koncertiem, ekskursijām un izstādēm, gan uz 10 kilometru skrējienu un noslēguma dienā – arī uz zaļumballi.

(Video dzirdama Miervalža Celmiņa dziesma ar Janas Zaras vārdiem: “Babītes novadam”; aranžija Kristīne Paņko, Erita Karlsone, Uldis Timma. Iedziedāja Kristīne Paņko, Uldis Timma un Pop grupa “Karameles”.)

“Babītes novadam 10” svētku nedēļa ieskandina vasaru!

Babītes novada jubilejas nedēļa sākās ar svētku atklāšanas koncertu un daudzveidīgām aktivitātēm bērniem, kuri 1. jūnijā varēja piedalīties lielajās koka spēlēs, iztrakoties piepūšamajās atrakcijās, uzspēlēt āra boulingu, pavizināties zirga mugurā, pārsteigt sevi orbitronā, uzlēkt gaisā no lielā gumijas batuta, pastūrēt mini BMX vai Razor drifta kartu un pamieloties gardumu tirdziņā. Koncertā piedalījās novada izglītības iestāžu audzēkņi un pašvaldības Kultūrizglītības centra amatiermākslas kolektīvi – popgrupas „Ledenītes” un „Bon Bon”, mūsdienu deju kolektīvs „Platīns”, deju kolektīvi „Kaspīne” un „Bize”. Koncertu vadīja Lauris Reiniks. Koncerta režisore – Dita Torstere-Stepīte.

2. jūnijā Piņķos notika brīvdabas dievkalpojums par godu Piņķu Sv. Jāņa baznīcas 145 gadu jubilejai. Dievkalpojumu vadīja arhibīskaps Jānis Vanags, dziedāja Babītes novada jauktais koris „Maska”. Tās pašas dienas vakarā uz izrādi–teatrālu izmeklēšanu „Kā rodas izrāde” (pēc K. Čapeka stāsta motīviem) Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā ielūdza Babītes novada amatierteātris „Kalambūrs”.

Medību trofeju izstāde „Vietvalžos”. Foto: Ilze Aizsila

4. jūnijā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā Nikolajs Antipenko svinīgi atklāja mednieku kluba „Tīreļi” veidoto medību trofeju izstādi un Daigas Megnes fotoizstādi, kuru ikviens interesents varēja apmeklēt līdz 15. jūnijam. Turpat „Vietvalžos” no 5. līdz 7. jūnijam notika ekskursijas, kas iepazīstināja ar „Vietvalžu” ēku, ar Babītes novada baznīcām, ar Salas pagasta vēsturi, ar Eduarda Pāvula biogrāfiju viņam veltītā memoriālajā izstādē. Maijā atklāta un līdz pat 20. augustam radošo prasmju telpā turpinās izstāde „Teātra gars”, kas vēsta par teātra spēlēšanas tradīcijām Salas pagastā.

6. jūnijā Kultūrizglītības centra Lielo zāli piepildīja muzikāli skaņdarbi – popgrupas „Pīlādzīši” un „Cool Kids” prezentēja savu jauno albumu „Neticams notikums”. Koncertu vadīja Mārtiņš Ruskis. Dziesmu autori – Reinis Sējāns un Inga Gaile. Popgrupu vadītāja – Maija Sējāne.

Kā pastāstīja pasākuma dalībniece Kate Ansone, Baznīcu nakts ietvaros piektdien, 7. jūnijā, Piņķu Sv. Jāņa baznīca pulcēja ikvienu interesentu uz svētku koncertu un nakts lūgšanu. Baznīcas draudzes pērminderis un vēstures maģistrs Jānis Amols pasākuma apmeklētājus aicināja uz baznīcas apskati „ar kafijas krūzi rokās” un iepazīstināja ar Babītes novada vēstures izpētes izstādi, kas tapusi ar Babītes novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Pasākumā ar vēstures zināšanām un atmiņām dalījās arī kādreizējā Babītes vidusskolas direktore Aina Kvēpa.

8. jūnijā noslēdzās Babītes novada svētku nedēļa. Jau dienas vidū drosmīgākie Babītes novada iedzīvotāji devās uz Piņķu ūdenskrātuves pusi un, nebaidoties no saules karstuma, noskrēja 10 kilometrus par godu savam novadam. Tautas skrējienu „Babītes novadam 10” organizēja Babītes sporta komplekss. Distanci bez laika kontroles veica 75 dalībnieki. Babītes sporta kompleksa vadītājs Guntars Reika atklāja, ka jaunākajam dalībniekam bija 3 gadi un vecākajam 85 gadi. 10 kilometru distanci varēja veikt vai nu individuāli, vai komandās. 23 dalībnieki skrējienā piedalījās individuāli. Vienā komandā varēja skriet līdz sešiem dalībniekiem. Tautas skrējienā piedalījās 19 komandas – kopā 52 dalībnieki. Visi dalībnieki saņēma īpašas „Babītes novadam 10” piemiņas medaļas, savukārt vakarā, svētku noslēguma koncertā, notika izloze, kurā piedalījās visi 75 finišējušie tautas skrējiena dalībnieki. Izlozē trīs vērtīgas balvas – viedpulksteņus – no Babītes novada uzņēmuma SIA ,,Lapsas grupa” saņēma Aigars Bergs, Daniels Driksne un Sandijs Filipsons.

8. jūnijā no plkst. 19.00 līdz pat nākamās dienas plkst. 3.00 notika Babītes novada svētku noslēguma koncerts ar pašmāju dalībnieku un uzaicināto viesu uzstāšanos. Koncerts noslēdzās ar īpašu pārsteigumu – dāvanu svētku viesiem – salūtu dziesmas „Babītes novadam” pavadījumā.

Svētku gaisotni „Babītes novadam 10” pasākumu izskaņā raisīja Babītes novada radošie kolektīvi: koklētāju ansambļi „Balti” un „Dzītariņi”, deju kolektīvi „Kaspīne” un „Dārta”, jauktie kori „Atskaņa” un „Maska”, popgrupa „Karameles”, Babītes Mūzikas skolas kamerorķestris, Babītes Mūzikas skolas sitaminstrumentu ansamblis. Koncertu vadīja Kārlis Anitens. Koncerta režisore bija Dita Torstere-Stepīte. Zaļumballi iesāka grupa „Labvēlīgais tips”, bet vēlākās nakts stundās deju un mūzikas baudītājus priecēja grupa „TirkizBand”.

Babītes novada svētku dalībnieku ērtībām nokļūšanai uz vairākiem pasākumiem Kultūrizglītības centrs organizēja arī bezmaksas autobusu satiksmi maršrutā Spuņciems Salas pagastā–Piņķi Babītes pagastā.

Kā veltījums Babītes novada desmit gadu jubilejai Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos (Jūrmalas ielā 14A) atklāta izstāde „Atskats pagātnē un ieskats Babītes novada tagadnē”.

Babītes novada svētki iesildīja vasaru un ienesa novada ļaužu ikdienā vairāk skaņu, emociju un krāsu… Vairāk, nekā to var atspoguļot fotoattēlos, tāpēc aicinām aplūkot ne tikai fotogalerija, bet arī video, kurā, iespējams, kāds atpazīs sevi!

Ilze Aizsila,

Babītes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 19/06/2019 08:34
atpakaļ