Sestdiena, 2020. gada 04 . jūlijs

Vārda dienas: Benita, Everita, Verita

  • -A
  • A
  • +A

VIDEO: Babītes novada ciemi – kā vienota ģimene (19.09.2016.)

Šis gads Babītes novada pašvaldībai ir ļoti ražīgs, jo novada teritorijā īstenoti vairākus gadu desmitus gaidīti vērienīgi ceļu infrastruktūras projekti, kur ieguldīti gan pašvaldības, gan valsts finanšu līdzekļi. Būtiski, ka sakārtota infrastuktūra ne tikai autovadītājiem, bet arī kājāmgājējiem un velosipēdistiem sniedz drošu un ērtu pārvietošanos starp novada ciemiem.

Pašvaldībai šogad nozīmīgākais projekts ir Gātes ceļa posma pārbūve 1.7 km garumā. Salas pagasta Gātciemā līdz šim esošais grants seguma ceļš ir ieguvis asfalta klājumu, būtiski uzlabojot ciema iedzīvotāju dzīves kvalitāti, savukārt drīzumā apgaismota  būs Sila iela Spuņciemā.

Arī Babītes ciemā vairākus gadus pārmaiņas gaidījusī Rožu iela šovasar ir pilnībā pārbūvēta. Lai iedzīvotāji droši varētu doties no autobusu pieturas uz mājām, viena kilometru garumā ir apgaismota Kleistu iela Mežārēs, apgaismots arī vecā Liepājas ceļa posms Dzilnuciemā. Ērta pārvietošanās starp diviem ciemiem tagad iespējama, pateicoties atjaunotajam Pumpuru ielas posmam Babītes novada Priežciemā.

Pēc neatlaidīgiem pašvaldības lūgumiem, pat vairāku desmitu gadu garumā, šogad arī valsts ir sniegusi ieguldījumu Babītes novada teritorijas sakārtošanā, uzbūvējot gājēju un velosipēdistu tiltu pār Jūrmalas šoseju (A10) un regulējamu gājēju pāreju pār Rīgas apvedceļu (A5). Tilts un regulējamā gājēju pāreja ir sekmējušas drošu gājēju un velosipēdistu pārvietošanos, šķērsojot galvenos valsts autoceļus, kas sadala novadu vairākās daļās. Līdz ar to iedzīvotājiem, neriskējot ar savu dzīvību,  beidzot ir iespēja kājām vai velosipēdiem  pārvietoties starp Spilvi, Babīti, Priežciemu, Beberiem un Piņķiem. Neliels, bet stratēģiski nozīmīgs pašvaldības devums ceļu sakārtošanā, ir noasfaltētā Babītes ciema 200 metru garā Celtnieku iela, kas savienota ar jauno gājēju un velosipēdistu tiltu.

Arī Babītes novada administratīvajā centrā Piņķos veikti uzlabojumi gājēju celiņu sakārtošanā un labiekārtota teritorija – jauni un apgaismoti gājēju celiņi – pie piemiņas akmens pretim Piņķu Sv. Jāņa baznīcai.

Nākamajā gadā pašvaldība paredzējusi aptuveni pusotra kilometra garumā pārbūvēt Spuņciema ielu Salas pagastā, tāpat plānots pārbūvēt arī Meža un Bērzu ielas posmus Babītē.  Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi apmeklēt Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavu “Babīte”, īpaši rododendru ziedēšanas laikā maijā, tiks uzsākta gājēju ietves un ielu apgaismojuma  – no Rīgas apvedceļa (A5) līdz Gravu ielai – izbūve. Risinot automašīnu novietošanas problēmas audzētavas tuvumā, plānots ierīkot arī automašīnu stāvvietas.

Pēdējais atjaunošanas datums: 01/06/2020 11:51
atpakaļ