Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

Pirmie Salas pagasta Sīpolu svētki (26.08.2018.)

Atzīmējot vasaras beigas un rudens atnākšanu, 26.augustā Babītes novada kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” skvērā tika svinēti pirmie Salas pagasta Sīpolu svētki. 

Pasākumu vadīja Babītes novada kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece un Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” režisors Māris Zabarovskis. Svētkus atklājot, ar jestrām dziesmām klausītājus priecēja “Cālis 2018” laureāti. Svētku programmā bija gan Laumas Matules solokoncerts, gan vēsturisko tērpu teātra “Pūra lāde” izrāde,  Ozolnieku novada amatierteātra izrāde “Bagātā brūte”, kā arī  Liepājas ceļojošā leļļu teātra interaktīvā izrāde bērniem “Klinķīša piedzīvojumi”. Sīpolu svētku laikā tika atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Latvija. Zeme. Tauta. Valsts.” un prezentēti digitālās ekspozīcijas “Burvju spogulis” jaunie stāsti. Apmeklētāji varēja noskatīties Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” topošās izrādes “Astoņas mīlošās” priekšskatījumu. 

Un kas gan tie būtu par Sīpolu svētkiem bez Sīpolu kapāšanas čempionāta! Sīpolu kapāšanas čempiona titulu sīvā konkurencē godam izcīnīja Viesturs, balvā iegūstot Zelta Sīpola statueti, profesionālu nazi, kā arī divus ielūgumus uz jebkuriem diviem maksas pasākumiem Babītes novada kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”.

Svētku laikā gan lieli, gan mazi varēja piedalīties dažādās darbnīcās, arī izgatavot putnu barotavas un putnu būrīšus, ko nest uz mājām, kā arī tikt pie krāšņiem hennas tetovējumiem. Sīpolu gadatirgū varēja iegādāties dažādus amatnieku izstrādājumus  – bronzas rotas, grozus, suvenīrus,  koka un tekstila izstrādājumus ar Latvijas simboliku, koka mēbeles, rotaļlietas – , no Latvijas ogām un augļiem ražotus vīnus un mērces, medu, garšvielas, konservējumus, saldējuma kokteiļus, pumperniķeļus un sklandraušus. Uz  tirdziņu bija sabraukuši vairāk kā 30 tirgotāji no visas Latvijas. Pasākuma noslēgumā ikviens varēja mieloties ar gardo, uz ugunskura vārīto sīpolu zupu. 

(foto un teksts: Māra Mičule, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste)

Pēdējais atjaunošanas datums: 10/04/2019 11:21
atpakaļ