Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

PIRMIE SALAS PAGASTA SĪPOLU SVĒTKI (26.08.2018.)

Atzīmējot vasaras beigas un rudens atnākšanu, 26.augustā Babītes novada kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” skvērā tika svinēti pirmie Salas pagasta Sīpolu svētki. 

Pasākumu vadīja Babītes novada kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece un Jūrmalas teātra aktieris Māris Zabarovskis. Svētkus atklājot, uzstājās”Cālis 2018″ laureāti. Svētku programmā bija gan Laumas Matules solokoncerts, gan vēsturisko tērpu teātra “Pūra lāde” izrāde,  Ozolnieku novada amatierteātra izrāde “Bagātā brūte”, Liepājas ceļojošā leļļu teātra interaktīvā izrāde bērniem “Klinķīša piedzīvojumi”, tika atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Latvija. Zeme. Tauta. Valsts.” un prezentēti digitālās ekspozīcijas “Burvju spogulis” jaunie stāsti. Sīpolu svētkos tika demonstrēts Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” topošās izrādes “Astoņas mīlošās” priekšskatījums. Visu izrādi Babītes novada kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” varēs noskatīties 24.novembrī.

Un kas gan tie būtu par Sīpolu svētkiem bez Sīpolu kapāšanas čempionāta! Sīpolu kapāšanas čempiona titulu godam izcīnīja Viesturs (foto: otrais no labās puses), balvā iegūstot Zelta Sīpola apbalvojumu un asos fiskars nažus.

Gan lieli, gan mazi varēja piedalīties dažādās darbnīcās, arī izgatavot putnu barotavas un putnu būrīšus, ko nest uz mājām, kā arī tikt pie krāšņiem hennas tetovējumiem.

Sīpolu gadatirgū varēja iegādāties dažādus amtnieku izstrādājumus  – bronzas rotas, grozus, suvenīrus, koka un tekstila izstrādājumus ar Latvijas simboliku, koka mēbeles, rotaļlietas – , no Latvijas ogām un augļiem ražotus vīnus un mērces, medu, garšvielas, konservējumus, saldējuma kokteiļus, pumperniķeļus un sklandraušus. Uz  tirdziņu bija sabraukuši vairāk kā 30 tirgotāji no visas Latvijas. Pasākuma noslēgumā garšas kārpiņas varēja palutināt ar gardu uz ugunskura vārītu zupu.

Pēdējais atjaunošanas datums: 30/08/2018 09:26
atpakaļ