Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

Piņķu Sv. Jāņa baznīcas tornis atjaunots

2019. gada 24. janvārī, noslēdzot Piņķu Sv. Jāņa baznīcas torņa jumta seguma atjaunošanas darbus, Piņķu draudzes pārstāvji kopā ar būvuzņēmēju SIA “Jumti un fasādes” un Babītes novada pašvaldības pārstāvjiem apmeklēja objektu.

Armands Liede jumiķa amata meistars SIA “Jumti un fasādes” vadītājs atklāja, ka šai baznīcai ekspertīzi ir veicis jau pirms daudziem gadiem, bet 2018. gadā bija paredzēts veikt jumta seguma atjaunošanu, taču, ņemot vērā 2018. gada 25. septembrī notikušo ugunsgrēku, meistariem neplānoti pavērās arī skats uz torņa balstiem. Kā izrādījās, viens no četriem nesošajiem balstiem pie pamatnes ir bijis sapuvis un bīstams, tādējādi tas varēja izraisīt torņa konstrukcijas sabrukšanu nākotnē. Līdz ar to ugunsgrēka nelaime baznīcu ir izglābusi, iespējams, no citas, vēl lielākas nelaimes. Patlaban tornis ir atjaunots un tā konstrukcija ir stabilāka, nekā bija līdz šim. Ugunsgrēkā bija izpostīti arī divi no četriem dekoratīvajiem kupoliem, tāpēc abi cietušie kupoli ir veidoti no jauna, ņemot par paraugu senos kupolus.

Draudzes pārstāvis Jānis Amols stāsta, ka visas ugunsgrēka sekas vēl nav novērstas, attiecinot to uz baznīcas iekštelpās esošo situāciju – grīdu un griestiem-, savukārt ugunsnelaimes izraisītos postījumus baznīcas tornī finansiāli un ar savu darba ieguldījumu nodrošināja būvuzņēmējs SIA “Jumti un fasādes”, ko apliecināja uzņēmuma vadītājs A. Liede.

Aicinām aplūkot fotogaleriju ar skatiem, kas pavērās no Piņķu Sv. Jāņa baznīcas 35 m augstā torņa!
Fotoattēlu autori: Arnis Balinskis, Gints Zvejnieks, Ilze Aizsila, Armands Liede.

Ilze Aizsila,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 24/01/2019 12:43
atpakaļ