Sestdiena, 2020. gada 30 . maijs

Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo

  • -A
  • A
  • +A

Muzeju nakts Babītes novadā (19.05.2018.)

2018. gada 19. maijā Babītes novadā norisinājās vairāki pasākumi. Muzeju nakts ieskaņā Piņķos atklāja seno spēkratu salidojumu, savukārt dienas noslēgumā iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt aktivitātes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”. Muzeju nakts tēma šajā gadā bija “Šūpulis”.

Pasākuma fotogaleriju skatiet šeit! >>

Video: Muzeju nakts Babītes novadā 2018

Stāsta kultūras pasākumu organizatore Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” Sabīne Upeniece:

“Šodien kultūrizglītības centrā “Vietvalžos” notiek Muzeju nakts pasākumi. Tā kā visā pasaulē, visā Eiropā Muzeju nakts tēma ir “Šūpulis”, tad mums vēl jo vairāk tas ir īpašs, jo arī mums ir dzimšanas diena – viena gada jubileja. Tāpēc veidojām šo programmu tieši saistītu ar šūpuli. Tepat blakustelpās notiek jau “Zinātnes šūpulis”, kurā var redzēt interaktīvos eksperimentus ar profesoru vai dullo zinātnieku..

.. Blakustelpā ir pasaku šūpulis, kurā lelles atdzīvojas un stāsta pasakas, kā arī – bērni var spēlēties ar bumbām un arī mazā stūrītī nolīst uz plediņa pagulēt. Kā arī pie mums ciemos ir “Karameļu darbnīca”, kura rāda mums, kā var pagatavot karameles kopā ar bērniem. Arī bērni paši varēja izveidot savas karameles..

.. Turpināsim vakaru ar “Bīstamāks par Gūgli” – erudīcijas komandu spēli –, kur mūsu atbalstītājs “Lāči”, maizes ceptuve, arī sagatavojusi pāris jautājumus Muzeju nakts ietvaros, un arī “Vietvalžu” jubilejai par godu amatierteātris Kalambūrs ir izveidojis performanci “Šūpulis – Vieta. Cilvēks. Personība”. Performance tika veidota speciāli saistīta ar šo tēmu “Šūpulis”, jo katrs cilvēks ir cēlies no kāda šūpuļa. Tā ir vieta, tas ir cilvēks, tā ir personība. Mums katram ir vieta, kura ir bijusi mūsu šūpulis. Mēs katrs esam cilvēks, kuru ir izšūpojuši šūpulī māmiņa un tētis. Un mēs kļūstam par personību no tās vietas, Latvijas,  mūsu gadījumā, un arī “Vietvalži” ir tā vieta, kur mēs vēlamies, lai mēs augtu un nemitīgi attīstītos. Un, ja mēs runājam par attīstību, tad mums ir nākuši klāt daudzi jauninājumi. Eduarda Pāvula memoriālajai izstādei papildinājums “Eidis runā” un arī digitālā ekspozīcija “Burvju spogulis”, kurai šodien rādīsim pirmo sižetu; kā arī ir iespēja apskatīt radošo prasmju telpu, kurā mums ir izlikta izstāde Salas sākumskolas mākslinieku darinātā tēmā “Mana dzimtene Latvija”.

Šodien uz Babītes novadu atceļoja senie spēkrati, kuru salidojumu mēs atklājām Piņķos, bet noslēgsim šo dienu mēs ar citādu ceļojumu – ar bezmaksas kinoseansu “Mērijas ceļojums”, šeit “Vietvalžos.”

Pēdējais atjaunošanas datums: 28/05/2018 10:18
atpakaļ