Sestdiena, 2020. gada 04 . jūlijs

Vārda dienas: Benita, Everita, Verita

  • -A
  • A
  • +A

Krāšņi aizvadīta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa

Simtgades XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki pieskandināja Rīgu no 30. līdz 8.jūlijam, vienkopus pulcējot vairāk kā 43 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta  Dziesmu un deju svētku tradīciju.

Svētku dalībnieki septiņās dienās piedalījās vairāk kā 65 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs.  Šim notikumam gan klātienē, gan radio, gan televīzijas pārraidēs sekoja līdzi skatītāji un klausītāji visā valstī un arī pasaulē.

Babītes novadu krāšņajos Svētkos pārstāvēja astoņi pašvaldības radošie kolektīvi: Kultūrizglītības centra bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs “Kaspīne” (bērni un C grupa), vadītāja Dace Veide, Kultūrizglītības centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dārta” (D, E grupa), vadītājs Lauris Siliņš, Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis “Balti”, vadītāja Valda Bagāta, Mūzikas skolas koklētāju ansamblis “Dzītariņi”, vadītāja Valda Bagāta, Kultūrizglītības centra jauktais koris “Maska”, diriģents Jānis Ozols, Kultūrizglītības centra jauktais koris “Atskaņa”, diriģente Ginta Pētersone, kopā– 254 dalībnieki.

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/08/2018 17:31
atpakaļ