Pirmdiena, 2020. gada 13 . jūlijs

Vārda dienas: Margarita, Margrieta

  • -A
  • A
  • +A

Atceres pasākums Antiņu kapsētā Ziemassvētku kaujās kritušajiem

2019.gada 12.janvārī Babītes novada Antiņu kapsētā tika atzīmēta 102. gadadiena kopš Tīreļpurva apkārtnē norisinājās Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujas. 

Kaujas bija ļoti sīvas un asiņainas, turklāt laika apstākļi bija ļoti skaudri – vairākas dienas valdīja vairāk nekā -30 grādu sals.

Kaujas norisinājās no 1916.gada 23.decembra līdz 29.decembrim jeb no 1917.gada 5.janvāra līdz 11.janvārim pēc jaunā kalendāra. Krievu armijas plānos šīs operācijas mērķis bija pārraut vācu pozīcijas, lai tālāk uzbruktu gar abiem Lielupes krastiem Jelgavas virzienā. Šajā kaujas operācijā pirmo reizi izmantoja jaunu taktiku – negaidītu nakts uzbrukumu bez artilērijas sagatavošanas uguns. Galvenās uzbrukuma triecienvienības bija divas latviešu strēlnieku brigādes, kas Ziemassvētku kauju laikā tika apvienotas Latviešu strēlnieku divīzijā.

Atceres pasākumu Antiņu kapsētā vadīja vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs, svētbrīdi noturēja Nacionālo bruņoto spēku kapelāns Raimonds Krasinskis.

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence aicināja pieminēt kapsētā guldītos varoņus, iztēloties, kā latviešu strēlnieki pirms 102 gadiem jutās,  brienot lielā salā pa dziļu sniegu, viņi spēja parādīt kaujas māku un drošsirdību, par kuru brīnījās visi.

Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks, brigādes ģenerālis Imants Ziediņš uzsvēra, ka karavīriem ir lepnums un gods pieminēt latviešu strēlniekus, un, ka mūsu karavīros ir drosmes un pārliecības par sevi gēns, ko karavīri ir pierādījuši gan vēlāk atbrīvošanas cīņās, gan šajā atceres dienā.

Klusuma brīdī Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona zemessargi kritušos strēlniekus godināja ar zalvēm, pēc kurām sekoja ziedu un svecīšu nolikšana.

Pēdējais atjaunošanas datums: 22/01/2019 11:06
atpakaļ