Sestdiena, 2020. gada 04 . jūlijs

Vārda dienas: Benita, Everita, Verita

  • -A
  • A
  • +A

Eduarda Pāvula 90. jubileja

6.jūlija pēcpusdienā, dienu pirms Eduarda Pāvula 90. jubilejas, Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” notika tai veltīts pasākums. Tajā piedalījās izcilā aktiera kolēģi, draugi, ģimenes locekļi un viņa talanta cienītāji.

Pasākuma laikā tika atklāta jubilejas izstāde “Nezināmais Pāvuls”, kurā apskatāmas retāk redzētas fotogrāfijas no teātra izrādēm un filmām, kā arī dažādi dzīves brīži – gan ikdienā, gan svētku reizēs. Izstādes mērķis ir rādīt Pāvula dažādību, uzsvērt viņa izcilību, spēlējot gan klasiskus varoņus, gan neliešus, gan ikdienas cilvēkus. Pasākuma viesi un apmeklētāji bija vienisprātis, ka Eduardam Pāvulam ir piemitis ne tikai neatkārtojams dabas dots aktiera talants, viņš ne tikai ir bijis lielisks cilvēks, draugs un tēvs, bet viņam ir arī īpaša vara pār laiku, jo, kaut gan pats skatuves mākslinieks jau sen nav ar mums, mēs vēl aizvien jūtam viņa klātbūtni – gan skatoties viņa filmas, gan kavējoties atmiņās par viņu un viņa devumu Latvijas tautai.

Lai atzīmētu šo “Pāvula laiku”, pasākuma īpašajiem viesiem tika dāvināti sienas pulksteņi, kuros redzams E. Pāvula memoriālās izstādes titulattēls.  Savos atmiņu stāstos par Eduardu Pāvulu dalījās LKA E. Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, aktrise un LKA pedagoģe Anita Grūbe, aktrise Katrīne Pasternaka, aktieris Pēteris Gaudiņš. Pasākumu apmeklēja arī Nora Dambīte – kādreizējā Salas pagasta pamatskolas skolotāja un pašvaldības darbiniece, pateicoties kuras idejai kādreizējā pagastmājā tika izveidota izstāžu zāle un īpaša piemiņas izstāde Eduardam Pāvulam. Pasākuma laikā tika izstādīts viens no “Vietvalžu” lielākajiem dārgumiem, un savās atmiņās dalījās arī cilvēks, kas to izstāžu zālei nodeva – Juris Liepiņš. Šis dārgums ir Latvijas karogs, ko barikāžu laikā Eduards Pāvuls uzvilka mastā virs Rīgas pils, bet visu karoga stāstu var uzzināt apmeklējot izstādi. Atmiņās dalījās arī aktieri Rolands Zagorskis, Mārtiņš Vērdiņš un Juris Lisners, režisors Varis Brasla, kurš savulaik uzņēmis dokumentālo filmu par E. Pāvulu “Kā tev klājas, Eidi?”.

Par pasākuma muzikālo pusi gādāja pūtēju ansamblis “Tukuma pūtēji”, spēlējot programmu “Valši un fokši”, kas publiku aicināja gan dejot, gan dziedāt līdzi. Noslēgumā pasākuma viesi un apmeklētāji devās uz kapsētu, lai noliktu ziedus pie Eduarda un Lilijas Pāvulu kapa.

Dace Ulpe,
izstāžu zāles vadītāja Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”

Pēdējais atjaunošanas datums: 22/10/2019 14:45
atpakaļ